PARTNER PORTALU
  • BGK

Wycieczki, spływy kajakowe i zwiedzanie miasta w „Sezonie Lublin”

  • PAP/AS    17 kwietnia 2016 - 12:55
Wycieczki, spływy kajakowe i zwiedzanie miasta w „Sezonie Lublin”
„Sezon Lublin” rozpocznie się 23 kwietnia, ale już od poniedziałku można będzie rezerwować miejsca, na poszczególne imprezy i wydarzenia (fot. pixabay.com CC0)

Wycieczki, gry miejskie, warsztaty, spływy kajakowe, zwiedzanie Lublina różnymi trasami tematycznymi wypełniają program „Sezonu Lublin”, który rozpoczyna sezon turystyczny w mieście. Podczas 11 dni „Sezonu” zaplanowano w sumie 290 imprez.
„Sezon Lublin” rozpocznie się 23 kwietnia, ale już od poniedziałku można będzie rezerwować miejsca, na poszczególne imprezy i wydarzenia. Udział w nich jest bezpłatny

„Oferta jest skierowana zarówno dla mieszkańców i dla turystów. Turystyka, obok kultury, biznesu czy akademickiego charakteru naszego miasta, stanowi o jego potencjale gospodarczym. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. 'Sezon Lublin' jest też odpowiedzią na zwiększające się potrzeby tego rynku” – powiedział za-ca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski.

Komorski zaznaczył, że od 2012 r. w Lublinie baza hotelowa wzrosła o ok. 30 proc., a w roku 2015 było o 15 proc. turystów więcej niż w 2014 r.

„Sezon Lublin” potrwa 11 dni. W tym czasie zaplanowano 290 różnego rodzaju imprez, spotkań, wycieczek tematycznych po Lublinie.

W programie są spacery i wycieczki m.in. szlakiem Komisarza Maciejewskiego – bohatera kryminałów retro Marcina Wrońskiego, szlakiem legend lubelskich, szlakiem Konstytucji 3 Maja, szlakiem Jana Pawła II, a także szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Będzie też można zwiedzić „Lublin filmowy” – na spacerze do miejsc i budynków, które „zagrały” w różnych filmach. Będzie spacer śladami lubelskich „Podkasanych muz”, czyli historii kabaretów, które niegdyś działały w Lublinie. Zorganizowana będzie też wycieczka śladami inspiracji wybitnego lubelskiego fotografa Edwarda Hartwiga.

Będą też wycieczki prezentujące Lublin wielokulturowy, ślady obecności i historii lubelskich Żydów, a także szlakiem zabytków kultury przemysłowej Lublina. Specjalny spacer po mieście poświęcony będzie biografii i historii słynnych lublinianek.

Organizowane będą bardzo różnorodne warsztaty m.in. na Zamku lubelskim będą warsztaty poświęcone budowaniu średniowiecznej twierdzy, tradycjom i obyczajom szlacheckim, a w zabytkowej Bramie Krakowskiej - warsztaty lepienia renesansowego sklepienia.

W programie Sezonu” są też gry miejskie, wycieczki biegowe, rowerowe, spływy kajakowe rzeką Bystrzycą. Można będzie zwiedzać m.in. Muzeum Wsi Lubelskiej, seminarium duchowne, Piwnicę pod Fortuną z dawną winiarnią, Port Lotniczy Lublin. Specjalną ofertę wycieczek przygotowano dla rodziców z dziećmi.

„Sezon Lublin” – organizowany przez urząd miasta we współpracy z ponad 30 partnerami m.in. organizacjami turystycznymi, ośrodkami kultury i sportu – odbywać się będzie po raz piąty. Władze miasta szacują, że w tegorocznej edycji we wszystkich imprezach – wycieczkach, warsztatach, spływach - może wziąć udział około 10 tys. osób.

„Sezon Lublin” ma na celu umożliwienie poznania i zwiedzenia Lublina przede wszystkim jego mieszkańcom, którzy – jak pokazują badania – są najważniejszymi ambasadorami miasta.

„Jedna trzecia osób pytanych o powody wyboru Lublina jako miejsca spędzania wolnego czasu, weekendu czy wakacji wskazuje rekomendacje rodziny, przyjaciół czy znajomych. Chcemy pokazać Lublin mieszkańcom, żeby byli przekonani, że warto go rekomendować” – powiedziała za-ca dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Iwona Ewa Haponiuk.

Tego lata w Lublinie odbywać się będą liczne imprezy kulturalne - m.in. Noc Kultury, Carnaval Sztuk-Mistrzów, Jarmark Jagielloński - które rokrocznie przyciągają wielu turystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.