PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyciek w stolicy zatamowany, ale mieszkańcy nie wrócą na noc do domów

  • PAP    5 października 2012 - 13:10
Wyciek w stolicy zatamowany, ale mieszkańcy nie wrócą na noc do domów

Mieszkańcy, ewakuowani w piątek rano z dwóch budynków przy ul. Świętokrzyskiej w związku z osuwiskiem przy budowie metra, nie wrócą na noc do domów; służby pilnują ich dobytku w pozostawionych mieszkaniach - poinformował wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.
ZAKTUALIZOWANE. Jak powiedział Wojciechowicz na konferencji prasowej po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego, dla ewakuowanych mieszkańców przygotowywane są miejsca w hotelach i miejskich placówkach. Zorganizowano także punkt informacyjny.

"Przewidujemy, że, niestety, mieszkańcy nie będą dziś mogli wrócić do budynku mieszkalnego. Robimy wszystko, by to nastąpiło jak najszybciej" - powiedział Wojciechowicz. Zaznaczył, że budynek jest pilnowany przez policję i straż miejską.

Wiceprezydent poinformował, że ruch na zachodniej części ul. Marszałkowskiej wróci o godz. 12.30, jezdnia wschodnia zostanie oddana do ruchu ok. godz. 15. Jak zaznaczył, na razie nie wiadomo, kiedy wrócą tramwaje. "Jest to kwestia albo dzisiejszego wieczoru, albo soboty" - powiedział.

W nocy awaria instalacji wodociągowej przy budowie II linii metra spowodowała osuwisko. W związku z tym z dwóch budynków przy ul. Świętokrzyskiej ewakuowano ok. 100 mieszkańców. Wykonawca centralnego odcinka II linii metra poinformował, że awaria nie stanowi zagrożenia dla działania pierwszej linii metra.

--------------------WCZEŚNIEJSZA WIADOMOŚĆ---------------

Podczas budowy II linii metra na rogu ulic Świętokrzyskiej i Szkolnej w Warszawie doszło do awarii rury wodociągowej; woda podmyła chodnik i jezdnię; ewakuowani zostali mieszkańcy pobliskich budynków - poinformowała stołeczna straż pożarna. Zamknięte dla ruchu zostały ul. Szkolna i ul. Marszałkowska na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Królewskiej.

Poinformowała, że zakończono ewakuację osób z dwóch siedmiopiętrowych budynków.

Robert Gołębiowski ze stołecznej straży pożarnej powiedział, że w okolicznych budynkach odcięto prąd, gaz i wodę. "Gaz został wyłączony na całej długości ul. Świętokrzyskiej" - dodał.
 
I linia metra dział normalnie.

 Po przerwaniu w piątek wodociągu w okolicach budowy drugiej linii metra przerwano pracę budowlane na stacji Świętokrzyska - jej konstrukcja nie została jednak naruszona - powiedział rzecznik wykonawcy budowy metra Mateusz Witczyński. Ale w centrum stolicy wstrzymano ruch.

Jak poinformowało w komunikacie konsorcjum AGP Metro w nocy podczas wykonywania wykopu podstropowego pękł wodociąg w pobliżu budynku przy ul. Świętokrzyskiej 20. "Wyciekająca woda dostała się także do wewnątrz konstrukcji stacji C11 Świętokrzyska" - podano.

"Wyciek wody został zatamowany. Chcemy wzmocnić grunt betonem" - powiedział Witczyński.

AGP Metro informuje, że prowadzi prace zabezpieczające, a także analizy przyczyn zdarzenia.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.