Wydłuży się sezon narciarski w Tatrach: Dobre warunki do szusowania na wszystkich stokach

W Tatrach i na Podhalu intensywnie pada śnieg. Tatrzańscy ratownicy ogłosili trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem leży kilkanaście cm śniegu, ulice są białe a ruch w mieście mocno spowolniony. Na Kasprowym Wierchu leży półtora metra śniegu.
Wydłuży się sezon narciarski w Tatrach: Dobre warunki do szusowania na wszystkich stokach
Bardzo dobre warunki do szusowania panują na wszystkich podhalańskich stokach narciarskich (fot.flickr.com/Karsten Seiferlin)

Na podhalańskie drogi ponownie wyjechały pługopiaskarki. Jak poinformował dyżurny "akcji zima" na drogach wojewódzkich w powiatach tatrzańskim i nowotarskim pracują 23 pługopiaskarki. Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, jedynie na drodze nr 957 na Przełęczy Krowiarki zalegało rano błoto pośniegowe.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że możliwe jest samorzutne schodzenie lawin. Ratownicy odradzają wędrówki powyżej górnej granicy lasu.

Według kierownika stacji IMGW w Zakopanem Michała Furmanka, opady śniegu na Podhalu mają potrwać do końca tygodnia. Opady śniegu sprawiły, że wydłuży się sezon narciarski. Bardzo dobre warunki do szusowania panują na wszystkich podhalańskich stokach narciarskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE