PARTNER PORTALU
  • BGK

Wygra jedna z dziesięciu

  • AZA    27 maja 2011 - 20:21

Rozpoczęła się czternasta edycja konkursu „Piękna wieś opolska”. O tytuł „najpiękniejszej” ubiega się w tym roku dziesięć miejscowości.
Pięć innych wsi startuje w kategorii „Najlepszy start w odnowie”. Poza tym do oceny konkursowej zgłoszonych zostało piętnaście projektów, które walczyć będą o miano „najlepszego” oraz siedem gospodarstw.

Jury konkursowe, któremu przewodniczy członek Zarządu Województwa Antoni Konopka, składa się moderatorów odnowy wsi, naukowców, specjalistów związanych z problematyką wiejską. Jury zaplanowało kilkanaście wyjazdów do zgłoszonych miejscowości, by na miejscu ocenić zgłoszone wsie, gospodarstwa i projekty. Finał konkursu odbędzie się 24 września tego roku we wsi, która zostanie laureatką tegorocznej jego edycji.

Główna nagroda w kategorii „Najpiękniejsza Wieś" wynosi 20.000 zł. Pozostałe nagrody w kategoriach „Najpiękniejsza Zagroda", „Najlepszy projekt Odnowy Wsi" oraz „Najlepszy start w odnowie wsi" wynoszą od 1.500 zł. do 10.000 zł.

Konkurs pozwala na nagrodzenie tych wszystkich, którzy dokładają starań, by wsie, w których mieszkają, były atrakcyjne dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających je gości.

Jak informują organizatorzy laureatów pierwszych edycji konkursu cechowały przede wszystkim wysoki standard życia i estetyczne urządzenie posesji prywatnych, dobre zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz wyposażenie w infrastrukturę techniczną i społeczną. Towarzyszyła temu dobra organizacja wiejskiej wspólnoty, aktywność wiejskich stowarzyszeń i bogate życie społeczno – kulturalne wsi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.