PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyjątkowe koncerty w zabytkach

  • AZA    25 sierpnia 2010 - 13:36

Trwa cykl koncertów w zabytkowych obiektach odnawianych dzięki środkom z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W najbliższy weekend 6 koncertów odbędzie się w: Wybczu, Brąchnówku, Włocławku, Kruszynie, Osięcinach i Kłótnie. Do końca listopada w całym regionie odbędzie się w sumie 85 takich wydarzeń.
 
Ten pierwszy, zakrojony na tak dużą skalę cykl imprez kulturalnych, zorganizowanych przez urząd arszałkowski, jest promocją projektu rewitalizacyjnego pod nazwą Ochrona Dziedzictwa Kulturowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przetarg na realizację koncertów wygrała Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Koncerty są okazją do prezentacji rewitalizowanych zabytków, będących historycznym bogactwem  naszego województwa. Wydarzenia kulturalne mają zwrócić  uwagę na walory akustyczne obiektów.
 
Pierwsze koncerty odbyły się w sobotę (14 sierpnia) w Koronowie i w niedzielę (15 sierpnia) w Bierzgłowie, Toruniu i Kcyni. W ubiegły weekend (21-22 sierpnia) można ich było wysłuchać w Bydgoszczy, Włocławku, Unisławiu, Gniewkowie, Rojewie i Płonkowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.