Wymiana zasuwy na magistrali wodociągowej

Od jutra, od 6 rano, przez 7 – 10 dni, włocławski most będzie nieprzejezdny Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieni zasuwy na magistrali wodociągowej.
Wymiana zasuwy na magistrali wodociągowej

Wiąże się to z wykonaniem wykopów na głębokość ok. 2 m w samym środku skrzyżowania ulic: Wyszyńskiego – Tumska – most stalowy – Plac Kopernika.

Roboty będą prowadzone na trzy zmiany. Rozpoczną się w sobotę 2 kwietnia br. i potrwają 7 do 10 dni. W związku z tym konieczne jest zamknięcie skrzyżowania ulic: Wyszyńskiego – Tumska – most stalowy – Plac Kopernika do ul. Cyganki.

Nieprzejezdny będzie także most stalowy. W tym czasie zamknięty będzie Plac Kopernika od ul. Cyganka do mostu stalowego. Po zakończeniu tych robót zostanie udostępnione dla ruchu skrzyżowanie Wyszyńskiego – Tumska – most stalowy – Plac Kopernika.

Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic: Cyganka – Brzeska – Wojska Polskiego. Z informacji MPWiK wynika, że bez wymiany tych zasuw istnieje ryzyko wystąpienia poważnej awarii,.

Aby uniknąć zniszczenia nawierzchni po remoncie MPWiK wspólnie z MZD podjęły decyzję o powiązaniu robót drogowych z wodociągowymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE