PARTNER PORTALU
  • BGK

Wypożyczalnia rowerów nad Jeziorem Swarzędzkim

  • 24swarzedz.pl    2 kwietnia 2012 - 09:17
Wypożyczalnia rowerów nad Jeziorem Swarzędzkim

Od kwietnia, oprócz kajaków, rowerów wodnych i łódek, przy przystani nad Jeziorem Swarzędzkim dostępna będzie też wypożyczalnia rowerów.
W poprzednim roku wypożyczalnia rowerów funkcjonowała przy basenie. Teraz jednak zdecydowano się przenieść ją w okolice przystani nad Jeziorem Swarzędzkim, które wydaje się być bardziej dostępne dla mieszkańców Swarzędza.

Cena to 6 zł za godzinę wypożyczenia roweru, czyli całkiem przystępna. Warto także dodać, że jest to rozrywka przeznaczona dla całych rodzin. Wypożyczalnia dysponuje bowiem rowerami przystosowanymi dla dzieci młodszych, starszych oraz odpowiednimi jednośladami dla kobiet i mężczyzn, co dodatkowo ma zwiększyć komfort użytkowania.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że już niedługo rozpocznie się budowa nowej ścieżki spacerowej, która powstanie wzdłuż doliny Cybiny. Do końca września ma powstać ponad kilometrowy odcinek, który dostępny będzie zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Ścieżka znajdować się będzie pomiędzy Gortatowem a Uzarzewem.

Jest to wyjątkowy, pod względem przyrodniczym, teren objęty programem Natura 2000. Wzdłuż ścieżki ustawione zostaną ławki oraz tablice informujące o walorach przyrodniczych, a w najładniejszym punkcie będzie można odpocząć pod tarasem widokowym.

Centrum Sportu i Rekreacji przypomina też, aby już teraz zacząć treningi do zaplanowanego na 28 kwietnia, bezpłatnego rajdu rowerowego, w którym wziąć udział będą mogli wszyscy chętni mieszkańcy Swarzędza. Gorąco zachęcamy i mamy nadzieje, że mieszkańcy będą z zapałem korzystać z wiosennych atrakcji oferowanych przez miasto.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.