PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyrównywanie różnic między regionami

  • JL    11 marca 2010 - 16:39

Do 15 marca można w woj. kujawsko-pomorskim składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.
Projekt ma wyrównać w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej szanse niepełnosprawnych mieszkających w regionach słabo rozwiniętych gospodarczo i społecznie. W Kujawsko-Pomorskiem obejmuje on wyposażenie w 2010 r. obiektów służących rehabilitacji niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny.

Z programu mogą skorzystać podmioty prowadzące obiekty służące rehabilitacji, organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, państwowe uczelnie medyczne oraz zakłady opieki zdrowotnej.

Według ustalonych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kryteriów dofinansowanie otrzymają placówki z terenów, których PKB na jednego mieszkańca wynosi mniej niż 90 proc. krajowego. W woj. kujawsko-pomorskim w 2010 r. dotyczy to powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego, wąbrzeskiego aleksandrowskiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, żnińskiego oraz miasta Grudziądz i Włocławek.

Szczegółowe informacje na http://www.pfron.org.pl/portal/pl/96/580/Spis_tresci_Programu_wyrownywania_roznic_miedzy_regionami.html).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.