PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyścig województw

  • PAP    24 marca 2010 - 09:02

Na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie w dniach 26 i 27 marca 2010 r. wystartują zawodnicy reprezentujący każde z szesnastu województw.
Prawie 700 uczestników weźmie udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych.

Patronat nad zawodami objął minister pportu i turystyki Adam Giersz. W skład komitetu honorowego wchodzą również m.in. marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski.

- Cieszy mnie fakt, że miejscem rozgrywania zawodów jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Dla mieszkańców naszego województwa to szczególne miejsce. Ziemia Śląska ma zaszczyt gościć tak wielu utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości z pewnością będą sławić dobre imię naszego kraju na arenach całej Europy i świata" - powiedział marszałek Bogusław Śmigielski.

- Życzę Wam wielu sportowych wrażeń oraz miłego pobytu w województwie śląskim. Wierzę, że impreza ta będzie bardzo dobrą okazją do kształtowania postawy fair play, tak ważnej w wychowywaniu młodych sportowców - dodał Mariusz Kleszczewski, członek zarządu województwa śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.