Wystawa animowanych komiksów związanych z Powstaniem Warszawskim

15 animowanych komiksów przygotowanych przez studentów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na podstawie rozmów z powstańcami znajdujących się w Archiwum Historii Mówionej można zobaczyć od 21 lipca na wystawie w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wystawa animowanych komiksów związanych z Powstaniem Warszawskim
15 animowanych komiksów można zobaczyć od 21 lipca na wystawie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fot. Mat. prasowe

Wystawa „Akcja Animacja” jest jednym z pierwszych wydarzeń zaplanowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 72. rocznicy wybuchu zrywu.

– Od pięciu lat współpracujemy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Jej studenci na początku roku akademickiego otrzymali zadanie, by na podstawie rozmów z powstańcami znajdujących się w naszym Archiwum Historii Mówionej narysowali, a potem zanimowali komiks – mówi autor koncepcji wystawy Jan Radziukiewicz.

Prace powstały pod kierunkiem dr. Piotra Nowińskiego, mgr. Rafała Masłyka i mgr. Mateusza Szewczyka w Pracowni Komiksu Multimedialnego i Gier na Urządzenia Mobilne.

– I pod koniec roku akademickiego zaczęły one przychodzić do Muzeum. I mimo że nie planowaliśmy ich prezentować na wystawie – okazało się, że te komiksy są bardzo ciekawe i warto je pokazać w naszym muzeum – powiedział Radziukiewicz.

W prezentowanych pracach rysunki wykonano zarówno techniką tradycyjną, jak i cyfrową. Animacje i specjalne efekty wizualne to wynik, jak wyjaśnił, zastosowania aplikacji do zaawansowanych technik wideo i narzędzi do grafiki 3D. Dodatkowym elementem jest udźwiękowienie obrazu.

Na wystawie można będzie zobaczyć 15 wybranych przez muzeum prac, które zostaną zaprezentowane na telewizorach i rzutnikach. Towarzyszyć im mają proste elementy graficzne..

Wystawa „Akcja Animacja” ma być dostępna dla zwiedzających od 21 lipca do początku października, kiedy przypada 72. rocznica zakończenia Powstania.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nareszście wystawa dla młodego pokolenia ,bez rocznicowego zadęcia a jednak pełna ekspresji

Rak, 2016-07-22 09:03:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE