PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystawa fotografi ze świata w Warszawie

  • PAP    24 sierpnia 2012 - 20:45
Wystawa fotografi ze świata w Warszawie

Zdjęcia fotografa - amatora Jakuba Puchalskiego pochodzące z jego podróży, m.in. do Indii, Wietnamu i Kambodży można zobaczyć w ramach festiwalu ArtPark - strefa artystyczna. "Podróż dookoła świata była moim warsztatem fotografii" - powiedział Puchalski.
Chłopczyk brodzący w błocie podczas zbiórki ryżu w Wietnamie, wnętrze buddyjskiej świątyni w Nepalu czy wielkoformatowe portrety ludzi z różnych stron świata, np. indyjskiego sikha i dwójki chińskich dzieci na tle obrazu Mao Tse-tunga - to niektóre z prezentowanych na wystawie fotografii.

"Trzy miejsca zrobiły na mnie i mojej żonie szczególne wrażenie: Katmandu w Nepalu; można odnieść poczucie, że czas stanął tam w miejscu kilka wieków temu; Hanoi w Wietnamie, które ze względu na swoją elegancję bywa nazywane Paryżem Orientu, a także Nowa Zelandia z jej monumentalnymi krajobrazami - powiedział fotograf-podróżnik.

"Fotografie Jakuba Puchalskiego przedstawiają niekiedy bardzo dziwne miejsca i sytuacje" - powiedział specjalista ds. organizacji imprez w Domu Kultury Śródmieście Tomasz Podsiadło. Dodał, że "prace te dobrze prezentują się na wystawie plenerowej i bardzo przyjemnie się je ogląda, gdy w tle jest stary park".

Jakub Puchalski pracuje jako menedżer w międzynarodowej grupie kapitałowej. O swojej pasji fotograficznej mówi, że jest "amatorem samoukiem, który aparat odkrył dopiero kilka lat temu", a dopiero podróż dookoła świata pozwoliła rozwinąć mu skrzydła. "Był to najprawdziwszy warsztat fotografii i sztuki patrzenia na ludzi" - wspomina.

ArtPark - strefa artystyczna to festiwal organizowany przez warszawski Dom Kultury Śródmieście na scenie plenerowej w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Dotychczas odbyło się pięć edycji festiwalu.

Podczas nich organizowano m.in. koncerty, recitale, pokazy kina plenerowego a także wernisaże wystaw. W tym roku ArtPark zainicjował 3 sierpnia Teatr Klinika Lalek spektaklem ulicznym "Kilku ekscentryków i Słoooń", a ostatnim wydarzeniem będzie pokaz filmu "Constantine" 26 sierpnia.

Plenerowa wystawa "Podróż dookoła świata" będzie otwarta do 26 sierpnia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.