Wystawa fotografi ze świata w Warszawie

Zdjęcia fotografa - amatora Jakuba Puchalskiego pochodzące z jego podróży, m.in. do Indii, Wietnamu i Kambodży można zobaczyć w ramach festiwalu ArtPark - strefa artystyczna. "Podróż dookoła świata była moim warsztatem fotografii" - powiedział Puchalski.
Wystawa fotografi ze świata w Warszawie
Chłopczyk brodzący w błocie podczas zbiórki ryżu w Wietnamie, wnętrze buddyjskiej świątyni w Nepalu czy wielkoformatowe portrety ludzi z różnych stron świata, np. indyjskiego sikha i dwójki chińskich dzieci na tle obrazu Mao Tse-tunga - to niektóre z prezentowanych na wystawie fotografii.

"Trzy miejsca zrobiły na mnie i mojej żonie szczególne wrażenie: Katmandu w Nepalu; można odnieść poczucie, że czas stanął tam w miejscu kilka wieków temu; Hanoi w Wietnamie, które ze względu na swoją elegancję bywa nazywane Paryżem Orientu, a także Nowa Zelandia z jej monumentalnymi krajobrazami - powiedział fotograf-podróżnik.

"Fotografie Jakuba Puchalskiego przedstawiają niekiedy bardzo dziwne miejsca i sytuacje" - powiedział specjalista ds. organizacji imprez w Domu Kultury Śródmieście Tomasz Podsiadło. Dodał, że "prace te dobrze prezentują się na wystawie plenerowej i bardzo przyjemnie się je ogląda, gdy w tle jest stary park".

Jakub Puchalski pracuje jako menedżer w międzynarodowej grupie kapitałowej. O swojej pasji fotograficznej mówi, że jest "amatorem samoukiem, który aparat odkrył dopiero kilka lat temu", a dopiero podróż dookoła świata pozwoliła rozwinąć mu skrzydła. "Był to najprawdziwszy warsztat fotografii i sztuki patrzenia na ludzi" - wspomina.

ArtPark - strefa artystyczna to festiwal organizowany przez warszawski Dom Kultury Śródmieście na scenie plenerowej w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Dotychczas odbyło się pięć edycji festiwalu.

Podczas nich organizowano m.in. koncerty, recitale, pokazy kina plenerowego a także wernisaże wystaw. W tym roku ArtPark zainicjował 3 sierpnia Teatr Klinika Lalek spektaklem ulicznym "Kilku ekscentryków i Słoooń", a ostatnim wydarzeniem będzie pokaz filmu "Constantine" 26 sierpnia.

Plenerowa wystawa "Podróż dookoła świata" będzie otwarta do 26 sierpnia. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE