PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystawa maszyn rolniczych

  • AZA    27 maja 2010 - 15:56

Już w najbliższy weekend, 29-30 maja br., mieszkańcy Koszalina i okolic będą mieli możliwość zwiedzenia Wystawy Maszyn Rolniczych. Będzie się ona odbywała na terenach „podożynkowych” przy ul. Orląt Lwowskich 26. Jest to pierwsza impreza tego typu w Koszalinie.
Inauguracja wystawy odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 z udziałem marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Władysława Husejki i dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Agaty Łuckiej.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przekaże na dofinansowanie kosztów organizacji wystawy kwotę w wysokości 40 tys. zł. Środki będą pochodziły z Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach realizacji zapisów Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011.

Choć wystawa jest organizowana dla rolników oraz mieszkańców obszarów wiejskich, to jednak wszyscy zainteresowani będą mile widziani przy ulicy Orląt Lwowskich 26.

Wystawa ma promować nowoczesny sprzęt rolniczy, a jednocześnie zapoznać rolników z możliwościami pozyskiwania środków z funduszy unijnych, nowymi ofertami producentów sprzętu rolnego, z zagadnieniami związanymi z agroenergetyką, jak również z działalnością instytucji wspomagających rolnictwo.

Celem organizatorów wystawy jest podwyższenie poziomu wiedzy rolników z zakresu efektywnej gospodarki rolnej, co w przyszłości powinno wpłynąć na szybszy rozwój rolnictwa w województwie zachodniopomorskim.

Koszalińska Wystawa Maszyn Rolniczych będzie także okazją do spotkania zainteresowanych z przedstawicielami instytucji, takich jak: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zachodniopomorska Izba Rolnicza, banki wspierające rolnictwo (np. BOŚ, BGŻ).

W trakcie wystawy wystąpią lokalne zespoły folklorystyczne m.in.: „Franciszkańska Orkiestra Dęta” z Koszalina, „Jantarowy Kwiat” z Jamna, „Polna Grusza” z Biesiekierza, „Nestor” oraz „Akwarium” z Rosnowa.

W niedzielę, 30 maja br., w sali konferencyjnej hali „Gwardii” przy ul. Fałata 34 w Koszalinie odbędzie się seminarium pn. „Agroenergetyka – alternatywna działalność rolnika”.

I Koszalińską Wystawę Maszyn Rolniczych organizuje Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.