PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyświetlą papieża na krakowskich elewacjach

  • PAP    27 kwietnia 2011 - 17:25

"Ślady pamięci" to tytuł plenerowej akcji multimedialnej przygotowanej w Krakowie z okazji uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II.
Od środy przez cztery dni na elewacjach budynków wyświetlana będzie postać papieża oraz jego najbardziej znane cytaty. Natalia Mączyńska z Teatru Groteska poinformowała w środę, że pomysł zrodził się i zrealizowany został w nowo powstałym, multimedialnym studiu grafiki komputerowej, działającym w Teatrze Groteska. Finansowe wsparcie wydarzenia zapewnili radni Dzielnicy I.

Przez cztery dni, od 27 do 30 kwietnia po zmroku, na elewacjach słynnych budynków i zabytków Krakowa pojawiać się będzie postać Jana Pawła II, której towarzyszyć będą najbardziej znane myśli i sentencje papieża. Obrazy wyświetlane zostaną za pomocą specjalnych rzutników multimedialnych.

Mottem wydarzenia są słowa Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi".

Multimedialne obrazy pojawią się na m.in. Wieży Ratuszowej, kamienicy na Małym Rynku, Bramie Floriańskiej, placu przy kościele św. Idziego, kościele Franciszkanów, budynku Uniwersytetu Papieskiego na pl. Marii Magdaleny, Sukiennicach, kościele św. Wojciecha oraz budynku Dworca Głównego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.