PARTNER PORTALU
  • BGK

XIII sesja sejmiku w kujawsko-pomorskim

  • wer/mat. pras.    21 października 2011 - 18:05
XIII sesja sejmiku w kujawsko-pomorskim

24 października odbędzie się XIII sesja sejmiku, podczas której ślubowanie złożą nowi radni województwa.
Wśród podejmowanych dokumentów znajdą się też między innymi uchwały o dokonaniu darowizny nieruchomości, w której mieści się Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy, na rzecz Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego.

Budynek, w którym mieści się Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych stanowi własność samorządu województwa. Instytucja była też dotychczas było jednostką organizacyjną samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Kolegium ma w przyszłości zostać włączone w struktury uniwersytetu.

Nowymi radnymi, którzy  obejmą mandaty w poniedziałek są Wiesław Żurawski z Grudziądza (PiS), Paweł Knapik ze Świecia (PO), Grzegorz Gaca z Bydgoszczy (PO), Józef Rogacki z Bydgoszczy (PiS) oraz Mariusz Trąbczyński z Grudziądza (PO). Są to osoby, które w wyborach samorządowych 2010 roku  kandydowały z tych samych list, co ustępujący radni, osiągając następny w kolejności wynik, a nie utraciły prawa wybieralności.

Radni wysłuchają też informacji na temat realizacji Regionalnego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów w latach 2007 – 2011.

Ponadto sejmik podejmie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom Wielka Nieszawka i Mogilno oraz gminie miejskiej Toruń. Kwota dotacji celowej dla gminy Wielka Nieszawka na budowę krytego basenu to 1,8 mln złotych, kwota dla gminy Mogilno na budowę hali widowiskowo-sportowej to 2 miliony złotych

Z kolei dofinansowanie dla miasta Torunia na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema wyniesie 6,8 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.