PARTNER PORTALU
  • BGK

Z laurami z Agrotravel 2010

  • KB    15 kwietnia 2010 - 09:05
Z laurami z Agrotravel 2010

Z II Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2010 województwo lubelskie przywiozło trzy trofea.
Województwo lubelskie, kontynuując dobrą passę sprzed roku, zdobyło laury w kategoriach na najciekawsze: stoisko promocyjne, pamiątkę oraz produkt agroturystyczny.

Podobnie jak w 2009 roku, i tym razem jurorom spodobała się oryginalność wystroju lubelskiego stoiska promocyjnego, za które przyznali mu drugie miejsce. Wyróżnione zostały także dwie najciekawsze pamiątki agroturystyczne z regionu. Były to: „Podkowa na Szczęście" autorstwa Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie oraz „Szumek" - Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze".

Wojciechowski Ośrodek Kultury zdobył także trzecie miejsce w konkursie na najciekawszy produkt agroturystyczny. Kapituła konkursu uhonorowała tu zgłoszoną przez GOK inicjatywę „Szlakiem Żelaza i Tradycji Kowalskich Ziemi Wojciechowskiej".

Ideą odbywających się po raz drugi targów Agrotravel jest w głównej mierze komercjalizacja usług turystyki wiejskiej. To także promocja dziedzictwa kulturowego wsi oraz lokalnych i regionalnych produktów kulinarnych połączona z degustacją, co w sposób wyjątkowy przyciąga zwiedzających.

Inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Międzynarodowe Targi Kieleckie.

W tegorocznych targach udział wzięło ponad stu wystawców, w tym również przedstawiciele Białorusi, Mołdawii, Estonii i Bułgarii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.