Z myślą o ciężkiej zimie

Omówienie przygotowania powiatowych jednostek organizacyjnych, a także służb i inspekcji do funkcjonowania w warunkach zimowych było posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie.

Stwierdzono, że policja, Państwowa Straż Pożarna a także Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego są właściwie przygotowane do zimy pod względem sprzętowym. Policjanci będą zwracać uwagę na miejsca, w których mogą gromadzić się osoby bezdomne, a więc altany działkowe, węzły ciepłownicze, dworce i parki, aby zapobiec ewentualnym zamarznięciom takich osób.

Dzielnicowi będą egzekwować od administratorów budynków obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachów. Domy Pomocy Społecznej w powiecie tarnowskim w razie potrzeby są przygotowane do udzielenia pomocy osobom bezdomnym i każdemu potrzebującemu w formie gorącego posiłku i zapewnieniu schronienia.

Przedstawiciele zarządców dróg: krajowych, wojewódzkich, powiatowych poinformowali że w momencie nastania warunków zimowych w ich siedzibach zostaną uruchomione całodobowe dyżury. Przedstawiciele policji, straży pożarnej i pogotowia otrzymali przygotowane operaty zimowego utrzymania dróg z numerami telefonów wykonawców odpowiedzialnych za poszczególne rejony odśnieżania.

Członkowie zespołu zaapelowali do mieszkańców o to, aby zainteresować się osobami chorymi, starszymi i samotnymi, którzy często mieszkają w sąsiedztwie a którym w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych trudno jest poradzić sobie z właściwym ogrzaniem pomieszczeń. Ważne jest to szczególnie tak, gdzie domy były zalane przez powódź lub uszkodzone czy też zniszczone przez osuwiska. Nie można zapominać też o zapewnieniu opieki i dokarmianiu bezdomnych i dzikich zwierząt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE