PARTNER PORTALU
  • BGK

Z paszportem w świętokrzyskie

  • BEZ    8 czerwca 2010 - 12:57
Z paszportem w świętokrzyskie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do zwiedzenia województwa świętokrzyskiego razem z „Paszportem turystycznym".
Zawarte w "paszporcie" wskazówki mają doprowadzić do 46 atrakcyjnych miejsc, które świadczą o bogatej przeszłości kulturalnej i historycznej regionu, pokazują piękno krajobrazu i przyrody, a także osiągnięcia współczesności.

"Świętokrzyskie to magiczny i pełen energii region, zachwycający bogactwem historii, kultury, przyrody i rozmaitością krajobrazu. To tutaj, jak niemal nigdzie indziej w Polsce, historia, tradycja i lokalna kultura splatają się ze współczesnością. Bo tylko tutaj – w Maleńcu, Sielpi czy Starej Kuźnicy – ożywają zabytkowe zakłady i maszyny z czasów Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Tylko tutaj, a dokładnie w Kielcach odnaleźć można aż 5 rezerwatów, co jest ewenementem na skalę Europy. Tylko tutaj można stanąć oko w oko z dinozaurami, tylko tutaj piękne czarownice, zielarki i guślarki, słowiańskie bóstwa i demony przeniosą turystów w świat magii i czarów" - informuje Urząd Marszałkowski.

Paszport można odebrać w następujących miejscach:
• Regionalne Centrum informacji Turystycznej w Kielcach, ul. Sienkiewicza 29, w godz. 9.00-18.00, sob.9.00-17.00
• Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Oddział Kultury Fizycznej i Turystyki , ul. Paderewskiego 34a, pok. 34
• Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Punkt Obsługi Interesanta al. IX Wieków Kielc 3, budynek C2, parter. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.