PARTNER PORTALU
  • BGK

Z powodu meczu zmiany w warszawskiej komunikacji miejskiej

  • PAP    19 marca 2013 - 19:38

W związku z meczem piłkarskim Polska-Ukraina od piątkowego poranka do godz. 1 w nocy z piątku na sobotę nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w centrum Warszawy - zapowiada stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.
Jak poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow, w związku z meczem Polska-Ukraina część linii autobusowych zostanie skierowana na trasy objazdowe. Aby ułatwić dojazd na stadion i powrót z meczu, zostaną też uruchomione linie specjalne, a część tych kursujących na stałe zostanie zasilona dodatkowym taborem.

ZTM podało, że od piątku o 6.00 rano do 1.00 w nocy z piątku na sobotę posiadacze dokumentów wstępu na mecz (bilety, wejściówki) będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w ramach I strefy biletowej (z wyłączeniem pociągów Kolei Mazowieckich i WKD). Będą mogli również bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź. Kibice z biletami na mecz będą mogli wchodzić na stacje metra przez specjalnie dla nich otwarte bramki.

Jak poinformował Krajnow, w dniu meczu od ok. godz. 17 przez cztery godziny wyłączony zostanie ruch autobusów kursujących ul. Francuską - od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. W tym czasie linie 117, 138 oraz 146 będą kursowały na zmienionych trasach.

Żeby ułatwić kibicom dojazd na Stadion Narodowy, ZTM uruchomi w piątek ok. godz. 18.00 specjalną linię tramwajową 77 kursującą od placu Narutowicza do Ronda Wiatraczna. Tramwaje kursujące Al. Jerozolimskimi do momentu rozpoczęcia meczu będą kursowały tak jak w godzinach szczytu.

ZTM poinformował, że od ok. godz. 22.30 (dokładna godzina wprowadzenia zmian będzie zależała od decyzji policji) wyłączony zostanie ruch kołowy i tramwajowy w obu kierunkach od stadionu przez Most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie. Autobusy nie będą kursowały na odcinku od ronda de Gaulle'a do ronda Waszyngtona, a tramwaje na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona.

W czasie wyłączenia tego odcinka z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22 i 24 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517, 521 i linie nocne: N22, N24 i N72. W związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z.

Po zakończeniu meczu, ZTM chce zastosować scenariusz podobny jak podczas EURO 2012, gdy kibice będą mogli dojść do centrum na piechotę przez most Poniatowskiego. Będą również mogli skorzystać z pociągów SKM i Kolei Mazowieckich odjeżdżających z przystanku Warszawa Stadion. Ponadto, żeby ułatwić powrót ze Stadionu Narodowego, ok. godz. 22.45 uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii: 3, 9 i 509. W razie potrzeby, do ruchu zostaną również włączone cztery dodatkowe pociągi metra - poinformowano.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.