Z sąsiedzką wizytą za morze

Delegacja woj. zachodniopomorskiego wspólnie z członkami Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej wybiera się w maju do Kopenhagi.

Celem wizyty jest promocja regionalnej oferty turystycznej i inwestycyjnej. W stolicy Danii z okazji święta narodowego odbędzie się 5-6 maja seminarium inwestycyjne, a także zostanie wydane okolicznościowe przyjęcie.

Zachodniopomorski oddział Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej zrzesza 40 członków. To drugi wynik w Polsce. Prezes Izby Carsten Nilsen zapowiada większe otwarcie na firmy lokalne, które widzą możliwości współpracy z rynkiem skandynawskim.

Zdaniem marszałka województwa Olgierda Geblewicza to dobry prognostyk dla eksporterów. Z Izbą współpracuje Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Zorganizowano wspólnie wiele przedsięwzięć promocyjnych w kraju i za granicą, m.in. dwa turnieje golfowe, bankiet świąteczny dla inwestorów oraz wizytę studyjną dziennikarzy szwedzkich

Centrum wspólnie z Deloitte przeprowadzi w czerwcu dla zachodniopomorskich jednostek samorządu terytorialnego szkolenie z profesjonalnej obsługi inwestorów zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE