PARTNER PORTALU
  • BGK

Z tradycji w nowoczesność

  • BB    22 września 2011 - 22:02

30 września w miejscowości Kołatnik w gminie Wałcz odbędzie się III Zachodniopomorski Kongres Odnowy Wsi.
Organizatorem kongresu jest Stowarzyszenie „Lider Wałecki”, we współpracy z gminą Wałcz. Tegoroczne hasło kongresu brzmi „Z tradycji w nowoczesność”.

Stowarzyszenie Lider Wałecki i Gmina Wałcz chcą pokazać uczestnikom nowe oblicze współczesnej wsi z rejonu Wałcza. Będą prezentowane pomysły na „lepszą wieś”, sposoby aktywizacji i integracji mieszkańców, które mają na celu zmianę stereotypów myślenia dotyczących np. stagnacji życia na wsi.

Wybrano Kołatnik -  maleńką wieś położoną w zalesionym ekologicznym terenie. Kongres odbędzie się na terenie ośrodka jeździeckiego. Będą też warsztaty takie jak garncarstwo, malowanie na porcelanie, wykonywanie ozdób z filcu.

W kongresie uczestniczyć będzie około 350 osób – przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych, agend rządowych, samorządowych oraz lokalni liderzy z Pomorza Zachodniego.
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował przyznać dofinansowanie w wysokości 39 424,94 złotych na zorganizowanie kongresu.

Kwota dofinansowania pochodzi ze środków pomocy technicznej PROW 2007-2013, schemat III, w ramach realizacji zapisów Planu działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011 funkcjonującego w Wydziale Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.