PARTNER PORTALU
  • BGK

Z uśmiechem i rysunkiem do turysty. Letni nakaz burmistrza

  • PAP    15 lipca 2014 - 10:40
Z uśmiechem i rysunkiem do turysty. Letni nakaz burmistrza

Administracyjny nakaz uprzejmości wobec turystów wydał przedstawicielom branży handlu i usług burmistrz miasteczka Crucoli, w Kalabrii na południu Włoch. Właściciele sklepów i restauratorzy oraz hotelarze mają być mili do 14 września, czyli do końca sezonu.
Burmistrz tej popularnej wakacyjnej nadmorskiej miejscowości Domenico Vulcano wystosował specjalne pismo do właścicieli i pracowników wszystkich sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych przedstawiające szczegóły swojego rozporządzenia. Zgodnie z tym rozporządzeniem powinni oni dołożyć wszelkich starań, aby w sezonie letnim być uprzejmi i grzeczni wobec klientów, w szczególności turystów. Dotyczy to zwłaszcza handlu i usług w nadmorskiej części miasteczka.

Ale nie chodzi wyłącznie o uśmiechy i miłe słowa. Burmistrz polecił bowiem wyeksponować grzecznościowe hasła i zwroty skierowane do klientów.

"Zwykłą kartką, rysunkiem, hasłem można szerzyć sławę naszych stron jako krainy gościnności, z której słynie Kalabria"- powiedział Vulcano lokalnym mediom. "To sposób na to - dodał- aby podnieść kulturę otwartości i ciepłej gościny".

Sklep czy lokal, który nie wywiesi miłego powitalnego hasła czy grzecznościowego symbolu zostanie przez lokalne władze "napiętnowany" ponieważ będzie uznany za miejsce z nieuprzejmą obsługą.

Przebywający w kalabryjskiej miejscowości turyści są zachęcani do udziału w głosowaniu, w którym wybrany zostanie najbardziej gościnny sklep lub lokal. Punkt, który otrzyma najwięcej głosów, ma zostać nagrodzony specjalną tabliczką przez radę gminy po zakończeniu sezonu letniego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2014-07-24 05:50:28

    Ja nie wiem po co Ta cała mowa. Przecież nikt nie przyjedzie Do jakiegoś: CHAMOWA .
  • Ewa, 2014-07-17 12:12:58

    Myslę, ze nawet włoski burmistrz nie ma uprawnień do wydawania "rozporządzeń". Gratuluję autorowi rzetelności i wprowadzania zamieszania.