PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Wrocławia górą

  • PAP    6 sierpnia 2012 - 15:26
Z Wrocławia górą

Ponad 238 tys. pasażerów obsłużył w lipcu br. wrocławski Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika, to o prawie 15 tys. pasażerów więcej, niż w czerwcu, gdy do Wrocławia przylatywali kibice na Euro 2012. Wynik jest o blisko 30 proc. większy niż uzyskany w lipcu 2011 r.
Zdaniem prezesa lotniska Dariusza Kusia, na tak wysoki wynik wpłynęła przede wszystkim bogata oferta kierunków wakacyjnych, w tym m.in. 10 połączeń liniami niskokosztowymi do Grecji, Hiszpanii, Włoch i na Maltę. "Te kierunki robią prawdziwą furorę wśród pasażerów i to nie tylko z Dolnego Śląska, ale właściwie z całej Polski. To pokazuje, że samodzielne, wakacyjne podróżowanie zyskuje coraz większą popularność" - powiedział prezes.

Lotnisko zanotowało również wzrosty w dwóch pozostałych sektorach ruchu pasażerskiego. W lipcu 2012 r. z połączeń krajowych skorzystało o blisko 185 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem. Z kolei wzrosty w sektorze międzynarodowym wyniosły 12 proc. W sumie na lotnisku zrealizowano 2845 operacji lotniczych.

"W czerwcu cieszyliśmy się z rekordowych osiągnięć związanych z rozgrywkami Euro 2012. Lipiec pokazuje jednak, że dobre statystyki lotniska to nie tylko zasługa mistrzostw, ale przede wszystkim stabilnej i atrakcyjnej siatki połączeń. To decyduje o rosnących wynikach, które udaje się nam osiągać we wszystkich segmentach ruchu" - podkreślił Kuś.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.