PARTNER PORTALU
  • BGK

Z wzajemnością kocham Kraków

  • JL    18 maja 2010 - 10:01
Z wzajemnością kocham Kraków

Małopolski Piknik Integracyjny na Małym Rynku rozpocznie w piątek 21 maja XI Festiwal Kocham Kraków z Wzajemnością.
Trwającą tydzień Imprezę organizuje wspólnie miasto Kraków i woj. małopolskie. Wśród atrakcji są m.in. wystawa dorobku niepełnosprawnych twórców, konferencja na temat niepełnosprawności w środowisku akademickim, a także giełda pracy.

Festiwal od lat daje niepełnosprawnym szansę udziału w życiu kulturalnym miasta. Tradycją stały się rejsy statkiem po Wiśle, zwiedzanie Wawelu czy krakowskich muzeów: Archeologicznego, Etnograficznego im. Seweryna Udzieli i Lotnictwa Polskiego.

Ważne miejsce w imprezach zajmuje także Małopolski Piknik Integracyjny, podczas którego uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Małopolski pokazują swoje umiejętności artystyczne na scenie.

Członek zarządu województwa Wojciech Kozak powiedział, że w Małopolsce liczba osób niepełnosprawnych jest największa w Polsce i wynosi ponad 530 tys., czyli 11,85 proc. niepełnosprawnych w kraju. Jak pokazują badania, ich sytuacja w województwie wygląda dużo lepiej niż w innych regionach. Niepełnosprawni Małopolanie nieco lepiej oceniają jakość swojego życia, większe są też stwarzane im możliwości wsparcia i pomocy. Dzięki aktywności samorządów częściej niż mieszkańcy innych regionów mogą korzystać z rehabilitacji społecznej i zawodowej.

– Tydzień dla niepełnosprawnych, organizowany wspólnie przez samorządy, pokazuje, że tworzymy zintegrowane społeczeństwo. Wspólne odkrywamy, że jesteśmy potrzebni drugiemu człowiekowi – powiedział Wojciech Kozak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.