PARTNER PORTALU
  • BGK

Za 32 mln zł rośnie hala w Kwidzynie

  • GK    31 marca 2011 - 10:23
Za 32 mln zł rośnie hala w Kwidzynie

Inwestycja, która uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego , będzie kosztowała ponad 32 mln zł. Budowa powinna zakończyć się w tym roku.
Powierzchnia użytkowa powstającej w Kwidzynie hali sportowej będzie miała ponad 3,9 tys. mkw.

Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 9,1 tys. mkw., jego kubatura wyniesie ok. 61 tys. m sześc., a boisko w hali będzie miało wymiary 22 m na 44 m.

W obiekcie znajdą się między innymi pomocnicze sale sportowe do ćwiczeń kondycyjnych, siłownia, sala do gry w squasha, zaplecze dla sportowców, w tym szatnie, pomieszczenia dla lekarza i kontroli antydopingowej, sauny oraz pomieszczenia do masażu.

Zajęcia sportowe będą mogły odbywać się jednocześnie na czterech arenach. Na widowni hali będzie mogło zasiąść ponad 1500 widzów, w tym na trybunach stałych 636, natomiast na trybunach składanych 868 widzów.

Na parkiecie, przy rozsuniętych trybunach, będzie się mogło pomieścić dodatkowo 600 osób. Składana scena będzie miała 140 mkw.

Pływalnia będzie składała się z hali basenów, w której znajdą się basen pływacki o wymiarach 25 m na 12,5 m, basen do nauki pływania z częścią rekreacyjną, zjeżdżalnia wodna o długości 90 m, brodzik dla dzieci oraz dwie wanny z hydromasażem.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.