PARTNER PORTALU
  • BGK

Za 5 mln zł umocnią brzegi Łyny w Bartoszycach

  • PAP    20 lipca 2011 - 14:03
Za 5 mln zł umocnią brzegi Łyny w Bartoszycach

Jeszcze w tym roku mają się rozpocząć prace przy umacnianiu osuwającej się teraz skarpy nad rzeką Łyną w Bartoszycach. Wojewoda przekazał na ten cel 5 mln zł.
Skarpa nad Łyną w Bartoszycach osuwa się na niespełna 200 metrach długości, w zakolu rzeki. Mimo niewielkich rozmiarów skarpa jest bardzo niebezpieczna, bo zagraża kilku stojącym opodal budynkom i grozi spiętrzeniem wody, co może powodować zatory, a w efekcie – zalewanie pól uprawnych i gospodarstw w dalszym biegu Łyny.

Jak poinformowała rzecznik wojewody Edyta Wrotek na umocnienie skarpy wojewoda przekazał ponad 5 mln zł, dzięki czemu prace na skarpie w Bartoszycach rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Będą one polegały m.in. na umocowaniu brzegów rzeki, następnie zostanie nawieziona na nie nowa warstwa ziemi i zasadzone zostaną rośliny.

Pieniądze na umocnienie brzegów Łyny będą pochodziły z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, którego celem jest m.in. poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z zasobami wodnymi.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.