PARTNER PORTALU
  • BGK

Za darmo oprowadzą turystów w dolnoślaskim

  • PAP    21 maja 2014 - 20:04
Za darmo oprowadzą turystów w dolnoślaskim

Projekt "Społeczny informator turystyczny" wystartował w Szklarskiej Porębie. Na razie 30 osób pomaga turystom poznać walory tej turystycznej miejscowości, a już wkrótce kolejnych 30 społecznych informatorów będzie oprowadzało gości po Legnicy i Wałbrzychu.
Zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt "Społeczny informator turystyczny" ma na celu aktywizację osób powyżej 50-tego roku życia, które w aktywny sposób spędzają czas.

Jak powiedział Jakub Feiga z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, projekt wystartował na początku w Szklarskiej Porębie.

"Społeczni Informatorzy Turystyczni najpierw przeszli odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsługi klienta, a teraz pierwszych 30 osób pomaga turystom w najważniejszych miejscach w mieście i najbliższej okolicy, m.in. przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręcie Śmierci oraz w centrum miejscowości. Odpowiadają na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu. Dzięki temu turyści mają znacznie łatwiejszy dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Wolontariusze, jako mieszkańcy Szklarskiej Poręby, są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości" - wyjaśnił Feiga.

Wszyscy informatorzy są wyposażeni w specjalne zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno - informacyjne.

Społecznych informatorów będzie można spotkać w Szklarskiej Porębie do końca wakacji w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych. Projekt ten będzie jednak kontynuowany również w innych miastach regionu.

"Obecnie przygotowujemy 20 kolejnych informatorów w Legnicy, jest też grupa 10 chętnych osób w Wałbrzychu, a zgłoszenia cały czas napływają. Są to wyłącznie wolontariusze, którzy w ten sposób realizują siebie, pełnią ważną misję i czują się potrzebni" - dodał Feiga.

"Społeczny Informator Turystyczny" to projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.