PARTNER PORTALU
  • BGK

Za darmo po autostradzie

  • GK    15 marca 2011 - 08:52

Apel o bezpłatne odcinki autostrad w województwie, nowe Orliki i przekształcenia w systemie opieki zdrowotnej zdominowały marcową sesję śląskiego sejmiku.
Sejmik Województwa przyjął „Program Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2013 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2018”. Powstało także opracowanie „Prognoza oddziaływania na środowisko projektu aktualizacji Programu Ochrony Środowiska dla Województwa Śląskiego do roku 2013 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2018”.

Radni podjęli także uchwałę w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Województwa Śląskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2011”.

Czytaj też W sejmiku śląskim koalicja PO, PSL i RAŚ

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął oświadczenie dotyczące bezpłatnego korzystania z odcinków autostrad A1 i A4 na terenie województwa śląskiego. Radni stoją na stanowisku, aby rozporządzenie Rady Ministrów określiło dla regionu dłuższe odcinki autostrad, na których nie będą pobierane opłaty od kierowców.

Uchwalono udzielenie pomocy finansowej 30 jednostkom samorządu terytorialnego w wysokości 9 990 000 zł na budowę kompleksów sportowych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

W tym roku dofinansowanie otrzymały gminy, które nie posiadają jeszcze kompleksu sportowego Orlik oraz te, w których roczny dochód budżetu na mieszkańca wynosi poniżej 1000 zł.
 
Gmina Kuźnia Raciborska otrzyma pomoc finansową w wysokości 3,1 mln zł na realizację projektu „Południowo-Zachodni Szlak Cysterski”. Realizowany jest on na podstawie umowy partnerskiej województw: Dolnośląskiego, Opolskiego, Małopolskiego i Śląskiego i regionalnych organizacji turystycznych.

Radni zdecydowali również o przekształceniach w wojewódzkich jednostkach ochrony zdrowia.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju utworzony zostanie Oddział Rehabilitacji Neurologicznej.

Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku obejmie utworzenie oddziału I dziennego terapii uzależnienia od alkoholu oraz likwidację oddziału I – dziennego terapii psychiatrycznej.

Likwidacji ulegnie także Ośrodek Rehabilitacyjny dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych w Czechowicach-Dziedzicach wchodzący w skład Zespołu Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.