PARTNER PORTALU
  • BGK

Za mało policjantów w stolicy Małopolski

  • AW/krakow.pl    25 lutego 2011 - 16:32
Za mało policjantów w stolicy Małopolski

Na 150 wakatów w miejskiej komendzie policji i na niebezpieczne sytuacje na krakowskich ulicach zwraca uwagę prezydent Krakowa w swoim liście do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W liście do ministra Jerzego Millera prezydent Jacek Majchrowski nawiązuje do wydarzeń z 17 stycznia tego roku, kiedy doszło do zabójstwa osoby kojarzonej jako jeden z liderów pseudokibiców klubu Cracovia. „Zwracam się z sugestią o podjęcie wszelkich możliwych działań, które minimalizowałyby możliwość występowania tak drastycznych wydarzeń na ulicach Krakowa” – napisał Jacek Majchrowski.

Zobacz notowania prezydenta Krakowa

Prezydent Krakowa przypomniał, że w Komendzie Miejskiej Policji nie jest obsadzonych 150 etatów. „Wskazanym byłoby dofinansowanie krakowskiej policji w taki sposób, aby – poza obsadzeniem owych 150 etatów – wzmocnić ją do poziomu godnego wielkiego skupiska ludności, nie kierując się jedynie liczbą mieszkańców miasta” – zaznaczył w liście Prezydent Miasta. Przypomniał o 8 milionach turystów, którzy rokrocznie odwiedzają nasze miasta, a także o rzeszy 200 tysięcy studentów, uczących się w krakowskich uczelniach.

Zdaniem Jacka Majchrowskiego, „kwestia dofinansowania krakowskiej policji jest tym pilniejsza, iż w związku z uzawodowieniem armii z ulic Krakowa zniknęły te osoby, które wcześniej patrolowały miasto w ramach odbywanej w policji służby kandydackiej”.

Czytaj też: Będzie mniej gminnych komisariatów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.