PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabiegane świętokrzyskie

  • PAP    21 września 2012 - 15:59
Zabiegane świętokrzyskie

W trzech miastach województwa świętokrzyskiego - Kielcach, Busku Zdroju i Starachowicach odbędą się w weekend biegi uliczne. Dwa z nich będą miały status imprez międzynarodowych.
"Kielce biegają" - pod takim hasłem już po raz trzeci zostaną w sobotę zorganizowane biegi ulicami Kielc. "Poprzednie edycje imprezy zgromadziły po kilkuset uczestników. Także w tym roku liczymy na duże zainteresowanie" - powiedział organizator imprezy, kielecki radny Jacek Nowak.

Jak tłumaczą organizatorzy, akcja "Kielce biegają" jest elementem promocji ul. Sienkiewicza - deptaka w centrum miasta, który jest uznawany za główną wizytówkę Kielc. To właśnie tą ulicą i jej przecznicami wytyczono trasy biegów.

"Dla najlepszych zawodników organizatorzy akcji ufundowali atrakcyjne nagrody między innymi rowery i rolki. Uroczyste wręczenie odbędzie się po zakończeniu biegu" - poinformowała PAP Barbara Sipa z Targów Kielce, które współorganizują akcję.

Również w sobotę, w Starachowicach kilkaset osób wystartuje w pierwszej edycji biegów ulicznych "Mania biegania". Jak poinformował koordynator imprezy Sylwester Dudak to pierwsza tego typu impreza w Starachowicach od 10 lat. "Takich biegów w naszym mieście zdecydowanie brakowało" - dodał.

Trasa głównego biegu liczy 7 kilometrów i jest poprowadzona głównymi ulicami Starachowic. Swój udział w imprezie już zapowiedzieli zawodnicy z Mołdawii, Ukrainy i wielu regionów Polski. Z kolei na miejskim stadionie w Starachowicach zaplanowano biegi dla dzieci i młodzieży. Wystartuje w nich około 200 najmłodszych sportowców.

W niedzielę w Busku Zdroju ruszy XI Międzynarodowy Bieg Zdrojowy, który wśród zawodników znany jest jako "Buska dziesiątka".

"Trasa głównego biegu liczy prawie 11 km, spodziewamy się około 150 osób w biegach głównych, a w biegach dziecięcych i młodzieżowych ok. 400" - powiedział prezes klubu sportowego "Słoneczko" w Busku Zdroju Zdzisław Perepiczko. Jak dodał biegi odbędą się niemal w każdej kategorii wiekowej - od przedszkolaka do seniora.

W tegorocznej edycji "Buskiej dziesiątki" zapowiedzieli swój udział zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.