PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabrakło pieniędzy na Expo

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    17 czerwca 2010 - 07:01
Zabrakło pieniędzy na Expo

Polska ekspozycja w Szanghaju ma kłopoty finansowe, bo skończyły się pieniądze na funkcjonowanie naszego pawilonu.
Mimo że polska wystawa odniosła sukces, a liczba zwiedzających zbliża się do 1,3 mln, okazuje się, że stała się tego sukcesu ofiarą. Uznano, że Expo to samograj i nie trzeba się o nie martwić. Tymczasem Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jako generalny wykonawca nie ma pieniędzy na zapewnienie sprawnego funkcjonowania pawilonu od strony technicznej – donosi „Rzeczpospolita”.

Z powodu liczby gości, dużo większej niż zakładano, większa jest możliwość awarii czy zużycia sprzętu. Brakuje też personelu. Pod koniec miesiąca do kraju ma przyjechać ostatni polski pracownik. Wystawa potrwa do końca października, ale nie ma już za co utrzymywać ludzi do obsługi rozbudowanego programu misji gospodarczych, spotkań biznesowych i wydarzeń kulturalnych. A brak polskich pracowników może sprawić niekorzystne wrażenie na coraz liczniej odwiedzających polski pawilon delegacjach chińskich.

Perturbacje finansowe towarzyszyły polskiej wystawie od początku. Zdarzały się nawet kilkumiesięczne okresy, gdy na rachunku PARP nie było pieniędzy.

Ministerstwo Gospodarki uspokaja, że sytuacja nie jest jeszcze taka zła. W końcu czerwca powinny pojawić się pieniądze z uruchomionego programu UE – informuje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.