PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorski po zamachu w Berlinie: Będą kontrole i patrole policji dla bezpieczeństwa

  • PAP/MN    20 grudnia 2016 - 16:38
Zachodniopomorski po zamachu w Berlinie: Będą kontrole i patrole policji dla bezpieczeństwa
Flagi w Zachodniopomorskiem zostały opuszczone do połowy. (fot. wzp.pl)

• Zachodniopomorski wojewoda zaapelował we wtorek (20 grudnia) do Straży Granicznej o większą uwagę podczas kontroli podróżnych na podszczecińskim lotnisku w Goleniowie i na terminalu w Świnoujściu.
• Wokół jarmarków świątecznych i galerii handlowych ma być więcej policji.
• Kierowca ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie był mieszkańcem Pomorza Zachodniego.
W geście solidarności z rodzinami ofiar zamachu w Berlinie zachodniopomorski marszałek zdecydował o opuszczeniu flag w budynkach instytucji samorządu województwa. Minutą ciszy ofiary uczcili także szczecińscy radni miejscy.

Po posiedzeniu wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego zwołanym po wydarzeniach w Berlinie zachodniopomorski wojewoda Krzysztof Kozłowski poprosił Straż Graniczną o zwiększoną uwagę podczas kontroli pasażerów lotniska w Goleniowie, a także na terenie terminala pasażerskiego w Świnoujściu. Na spotkaniu zwrócono także uwagę na zasadność zwiększenia patroli policji i straży gminnych wokół galerii handlowych i jarmarków świątecznych.

Kozłowski zapewniał jednak, że na Pomorzu Zachodnim nie ma zagrożenia zamachem terrorystycznym.

Jedną z ofiar zamachu w Berlinie jest mieszkaniec Pomorza Zachodniego. To kierowca ciężarówki, którego ciało znaleziono na terenie jarmarku, gdzie w tłum ludzi wjechała ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych. Właścicielem pojazdu wykorzystanego w zamachu jest zachodniopomorski przedsiębiorca spod Gryfina.

Policja zapewniła, że rodzina tragicznie zmarłego kierowcy otoczona jest opieką policyjnych psychologów - podały służby prasowe wojewody. Kozłowski zadeklarował również pomoc w sprowadzeniu do kraju zwłok kierowcy po zakończeniu czynności prowadzonych przez niemiecką policję.

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się wczoraj wieczorem w centrum stolicy Niemiec, Berlinie" - czytamy w liście Kozłowskiego z kondolencjami dla rodzin ofiar zamach adresowanym do ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikela. "Chciałbym za Pana pośrednictwem złożyć kondolencje rodzinom wszystkich ofiar wczorajszego zamachu, a także całemu Narodowi Niemieckiemu - w imieniu swoim, a także mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Takie akty terroru nigdy nie powinny mieć miejsca" - napisano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.