PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie jedzie z misją do Chin

  • GK/wzp.pl    11 lipca 2012 - 13:06
 Zachodniopomorskie jedzie z misją do Chin

20 przedsiębiorców, 3 pracowników urzędu marszałkowskiego i dwóch tłumaczy będzie liczyła zachodniopomorska delegacja, która we wrześniu odwiedzi Chiny i Hongkong z misją gospodarczą.
Wyjazd jest związany z planowaną w dniach 10-14 września 2012 r. wizytą ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Chińskiej Republice Ludowej, w Pekinie i Kantonie.

Wizyta ministra Sikorskiego i całej polskiej delegacji służyć ma wzmocnieniu współpracy gospodarczej i politycznej w ramach partnerstwa strategicznego między Polską a Chinami. Ministerstwo mając na uwadze współpracę partnerską pomiędzy Prowincją Guangdong a Województwem Zachodniopomorskim zaproponowało włączenie naszych przedsiębiorców w skład misji.

Zachodniopomorscy przedsiębiorcy wyjadą do Chin dzięki inicjatywie organizacyjnej Zarządu Województwa, który przygotowanie misji powierzył Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Realizację tego projektu COIE przeprowadzi w ramach poddziałania 1.3.2 Promocja przedsiębiorstw w wymiarze międzynarodowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 (tryb systemowy dla III typu projektów: Organizacja misji gospodarczej).

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w misji będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w ramach projektu. Ogłoszenie o naborze przedsiębiorców zostanie opublikowane niebawem w serwisie internetowym Urzędu Marszałkowskiego. Misja skierowana jest do przedsiębiorców posiadających potencjał eksportowy / interesy eksportowe na Dalekim Wschodzie.

Warto dodać, że w programie pobytu delegacji uwzględniono, oprócz Pekinu i Kantonu, także Hongkong jako istotne miejsce dla rozwoju kontaktów gospodarczych z Chińską Republiką Ludową. Wrześniowa misja zachodniopomorskich przedsiębiorców kosztować będzie niespełna 300 tys. złi zostanie sfinansowana z dotacji z RPO WZ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.