PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie liczy na współpracę z Indiami

  • MN    6 czerwca 2017 - 13:28
Zachodniopomorskie liczy na współpracę z Indiami
Marszałek Olgierd Geblewicz na spotkaniu z przedstawicielami Indii. (fot. UMWZ)

Ambasador Indii zaproponował podpisanie umowy o współpracy pomiędzy indyjskim stanem Maharashtra a województwem zachodniopomorskim.
O tym, jak wartościowym partnerem może być stan Maharashta niech poświadczą liczby: jeszcze w 2014 r. PKB indyjskiego stanu wynosiło 295 mld dol., by już w 2016 r. urosnąć do ponad 390 mld dol. Władze Zachodniego Pomorza dostrzegają dynamiczny rozwój Indii, które coraz chętniej spoglądają na świat szukając możliwości rozwoju dla swojej gospodarki.

Skąd wziął się pomysł współpracy? Już w 2012 r. zachodniopomorskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera uczestniczyło w misji gospodarczej w Bombaju, szukając możliwości współpracy dla takich branż jak ICT (technologie informatyczne i komunikacyjne), BPO (outsourcing procesów biznesowych) czy automotive (przemysł samochodowy i motoryzacyjny). Po kilku latach przyszedł czas na zacieśnienie współpracy.

- Mimo, że dzielą nas tysiące kilometrów, to jest to niezwykle interesujące wyzwanie. Czynimy starania, by wypracować możliwie korzystne dla obu stron rozwiązanie – powiedział o możliwości współpracy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.