PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: W poniedziałek pogrzeb prezydenta Stargardu Sławomira Pajora

  • PAP/JS    19 stycznia 2017 - 16:42
Zachodniopomorskie: W poniedziałek pogrzeb prezydenta Stargardu Sławomira Pajora
Sławomir Pajor był prezydentem Stargardu od 2002 roku. (fot.facebook.com/Sławomir-Pajor)

• W poniedziałek (23 stycznia) w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Świata oraz na Cmentarzu Komunalnym w Stargardzie odbędą się uroczystości pogrzebowe prezydenta miasta Sławomira Pajora.
• Polityk zmarł w środę w nocy.
• Miał 58 lat.
Sławomir Pajor był prezydentem Stargardu od 2002 roku.

W związku ze śmiercią prezydenta miasta, w czwartek rano w stargardzkim Urzędzie Miejskim oraz w Ratuszu wystawiono księgi kondolencyjne.

Pajor był absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył studia ekonomiczne. Pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji samorządowej, m.in. w powiatowym urzędzie pracy w Łobzie, a także w urzędach rejonowych w Stargardzie i w Pyrzycach.

Od 1990 do 1994 roku był członkiem rady miasta i gminy Pyrzyc, które było jego rodzinnym miastem. W latach 1998 - 2002 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.

W 2002 wygrał wybory na urząd prezydenta Stargardu Szczecińskiego. Podczas kolejnych wyborów w 2006 r. skutecznie ubiegał się o reelekcję jako polityk bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie wybrany został na stanowisko prezydenta Stargardu w 2010 roku. W 2014 roku został po raz kolejny wybrany na prezydenta Stargardu w II turze głosowania. Kandydował z ramienia komitetu wyborczego organizowanego przez lokalne ugrupowania oraz Platformę Obywatelską.

W 2015 roku Sławomir Pajor został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla samorządu terytorialnego.

Obecnie do podejmowania urzędowych decyzji zostali upoważnieni zastępcy prezydent Ewa Sowa oraz Rafał Zając.

Do czasu wyboru nowego prezydenta Stargardu, jego obowiązki obejmie komisarz wyznaczony przez premier Beatę Szydło, na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego. Prezes Rady Ministrów wyznaczy termin wyborów w ciągu 90 dni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jadwiga Dutka, 2017-01-23 15:30:47

    spoczywaj w spokoju ,smutek, zal