PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie zabiera przedsiębiorców na targi do Norwegii

  • bad    15 października 2015 - 15:47
Zachodniopomorskie  zabiera przedsiębiorców na targi do Norwegii

Bilfinger Mars Offshore to jeden z największych inwestorów na Pomorzu Zachodnim. Fot. UMPZ

Największe w Norwegii targi branży morskiej to dla przedsiębiorców z sektora metalowego, okołostoczniowego i offshore, szansa na zdobycie kontraktów handlowych. Organizatorem misji jest Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
- Na Offshore Technology Days zabieramy bardzo silną reprezentację zachodniopomorskiego przemysłu okołostoczniowego, metalowego, ale nie tylko oni będą mieli szansę na nowe kontakty handlowe. Nasi przedsiębiorcy mają realizacje, którymi mogą się śmiało chwalić na świecie. Broni ich cena, a także jakość potwierdzana przez specjalistyczne towarzystwa klasyfikacyjne. Rynek skandynawski już dziś jest - po Niemczech - największym odbiorcą naszych produktów - mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

10 przedsiębiorstw z Pomorza Zachodniego

W norweskiej stolicy przemysłu naftowego Stavanger, przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego wezmą udział w branżowych targach Offshore Technology Days (OTD) oraz w takich wydarzeniach towarzyszących, jak spotkania biznesowe z norweskimi partnerami czy wizyty studyjne w wybranych firmach i organizacjach.

Czytaj też: W tych miastach najłatwiej prowadzić biznes

W misji weźmie udział 10 przedsiębiorstw z Pomorza Zachodniego, działających w branżach offshore, metalowej, morskiej, czy wydobywczej: Cermar Industry, Dynpap, Finomar, Gryfitlab,  Marcontrel, Marel-Serwis Mariusz Samborski, Mont-Bud, Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., Stalkon, Szczeciński Park Przemysłowy.

- Przemysł metalowy, a także stoczniowy i okołostoczniowy z naszego województwa co roku eksportuje towary o wartości ponad miliarda euro. Udział w branżowych targach i spotkaniach biznesowych, to najlepsza okazja, by eksport rósł – wyjaśnia marszałek Olgierd Geblewicz.

Misja do Norwegii odbędzie się w dniach 20 – 23 października 2015 roku. Wyjazd organizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013; Oś priorytetowa 1 Gospodarka – Innowacje – Technologie; Działanie 1.3 Zaawansowane usługi wsparcia dla przedsiębiorstw; Poddziałanie 1.3.2 Promocja przedsiębiorstw w wymiarze międzynarodowym.

Organizator pokrywa 100% kosztu pobytu przedsiębiorcy w miejscu realizacji misji. Na przedsiębiorcy spoczywa odpowiedzialność poniesienia kosztów z tytułu zakupu biletów lotniczych, dojazdu do lotniska, oraz ubezpieczenia.

Rok temu COIE zorganizowało misję wyjazdową do Stanów Zjednoczonych. W bieżącym roku zachodniopomorscy przedsiębiorcy z sektora IT i ICT odwiedzili Wielką Brytanię. W listopadzie dla firm z sektora metalowego, stoczniowego, działalności morskiej  i logistycznej planowana jest misja wyjazdowa do Holandii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.