Zaczyna się batalia o odnowienie Dworca Centralnego

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 09-02-2010
  • drukuj
Sześć firm walczy o warty ok. 22 mln zł kontrakt na lifting Dworca Centralnego w Warszawie. PKP zrywa umowy z właścicielami kebabów i budek z hot dogami.
Zaczyna się batalia o odnowienie Dworca Centralnego

PKP wytypują tych, z którymi chcą dalej współpracować. W przyszłym tygodniu wystąpią do nich o złożenie ofert. W lutym powinniśmy dowiedzieć się, ile zażyczą sobie za nią wykonawcy. Prace zaczną się najpóźniej pod koniec czerwca. Dworzec zmieni swoje oblicze.

Jak będzie wyglądał Dworzec Centralny przygotowany na Euro 2012? Pośrodku hali znajdą się przeszklone pawilony – o powierzchni 35 mkw. każdy – dla kiosków, kafejek i punktów informacji kolejowej. Pod ziemią mają się zainstalować renomowane sklepy, tworząc pasaże handlowe na podobieństwo pobliskich Złotych Tarasów.

Ma być czysto i bez smrodu. Jak zapowiadają kolejarze, szklane i kamienne elewacje zostaną starannie wyczyszczone. W podziemiach zostaną zamontowane jasne podwieszane sufity. Z prowadzących na perony i halę główną przejść mają zniknąć kebaby, zapiekanki i liczne sklepiki z „mydłem i powidłem”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE