PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaczynają się przeglądy kolei linowych

  • PAP    20 października 2010 - 14:07

Rozpoczyna się sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach. Nieczynna jest już kolej w Soszowie w Wiśle. Konserwatorzy sprawdzą i zakonserwują przede wszystkim napędy i liny nośne - wynika z informacji właścicieli kolejek.
W poniedziałek rozpocznie się przegląd wyciągu krzesełkowego na Czantorię w Ustroniu. Potrwa do 10 listopada. 2 listopada pracę rozpoczną konserwatorzy przy kolei terenowo-linowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Kolej gondolowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej nieczynna będzie od 15 do 26 listopada.

Nie został ustalony dokładny termin konserwacji kolejki na Skrzyczne w Szczyrku. Jej właściciel - szczyrkowski Centralny Ośrodek Sportu - poinformował, że do końca października można jeszcze z niej korzystać.

Gondolowa kolej na Szyndzielnię w Beskidzie Śląskim powstała w 1953 roku. W połowie lat 90. została gruntownie zmodernizowana. Trasa wyciągu krzesełkowego na Czantorię liczy 1640 metrów, natomiast dwuodcinkowego na Skrzyczne - 1257 metrów. Na Żarze długość trasy liczy ponad kilometr. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.