PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaczytana ulica w Katowicach

  • PAP    2 września 2012 - 14:13
 Zaczytana ulica w Katowicach

Pisarze, aktorzy i dziennikarze w sobotnie popołudnie i wieczór w katowickich barach i kawiarniach czytali fragmenty polskich książek. Akcja nosi nazwę "Mariacka czyta", bo właśnie w lokalach przy tym popularnym deptaku można było posłuchać literatury.
Szef Teatru Korez Mirosław Neinert zabrał słuchaczy w podróż po dawnej ulicy Mariackiej, czytając zabawne opowiadania o dawnych Katowicach zebrane w książce "Przygodna na tylnej Mariackiej" Witolda Turanta.

Reżyserka Magdalena Piekorz czytała fragmenty "Czarnego ogrodu" Małgorzaty Szejnert - książki opowiadającej historię Giszowca i Nikiszowca, niezwykłych dzielnic Katowic.

Niektórzy spośród zaproszonych gości czytali własne dzieła.

Wojciech Tochman został zaproszony do Katowic z "Wściekłym psem", a Marta Fox z książką pt. "Zuzanna nie istnieje". Z kolei Grażyna Bułka, odtwórczyni jednej z głównych ról w przedstawieniu "Cholonek" Teatru Korez, przeczytała fragmenty książki Janoscha z jej nowego wydania.

Finał czytania na Mariackiej nastąpił wieczorem w klubie Katofonia.

Wiersze Wisławy Szymborskiej z jej ostatniego tomiku pt. "Wystarczy" czytali pisarze Małgorzata Szejnert, Wojciech Kuczok i Krzysztof Siwczyk oraz prezydent miasta Piotr Uszok.

"Mariacka czyta" to także koncerty, prezentacje nowości wydawniczych i kiermasz starej książki.

Organizatorami akcji są Telewizja Katowice i Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. Współfinansuje ją Miasto Katowice. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.