PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaduszkowy finał festiwalu jazzowego

  • PAP    31 października 2011 - 22:15
Zaduszkowy finał festiwalu jazzowego

"Zaduszki Jazzowe" zakończą we wtorek 9. Bydgoszcz Jazz Festival. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Wilczyńska, która wystąpi z towarzyszeniem zespołu L.A. Trio.
"Agnieszka Wilczyńska to jednocześnie wokalistka i pedagog, laureatka pierwszej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Od kilku lat, według ankiety czytelników Jazz Forum, uznawana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce" - podkreślił Józef Eliasz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Artystka, równolegle z działalnością artystyczną, realizuje się także jako pedagog. Prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych, jest często zapraszana jako członek jury na festiwale w całej Polsce. Od 1998 roku wykłada śpiew na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach.

Józef Eliasz miał okazję występować już wcześniej z Wilczyńską w Toruniu, gdzie szczególnie urzekła go jej interpretacja utworu "Szeptem do mnie mów". "Była tak subtelna, śpiewała na krawędzi dźwięku, jakby dosłownie szeptała do publiczności" - wspominał Eliasz.

Jak podkreślił, tegoroczny "zaduszkowy" finał festiwalu, będzie wyjątkowy ze względu na sam nastrój miejsca koncertu. "Wystąpimy na scenie Teatru Polskiego: mrok czarnych kurtyn rozświetlą kolorowe reflektory, a publiczność będzie miała okazję zatopić się w wygodnych fotelach dużej sali" - dodał Eliasz.

Tego samego wieczoru zagra także Eljazz Quintet, którego stylistykę krytycy porównują do zespołu braci Adderley. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy jazzowi, posiadający w swoim dorobku udział w wielu koncertach i festiwalach: Bogdan Hołownia (fortepian), Adam Wendt (saksofon), Marcin Gawdzis (trąbka), Andrzej Gulczyński (kontrabas) i Józef Eliasz (perkusja). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.