PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagrożenie powodziowe w Krasnymstawie

  • PAP    10 kwietnia 2013 - 18:46
Zagrożenie powodziowe w Krasnymstawie

Alarm powodziowy ogłosił w środę burmistrz Krasnegostawu (Lubelskie). Przepływająca przez to miasto rzeka Wieprz grozi wylaniem, ale nie ma jeszcze potrzeby ewakuacji mieszkańców.
Poziom Wieprza w środę po południu o 10 cm przekraczał stan alarmowy i wynosił 460 cm - poinformował burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec. "Rzeka ciągle się podnosi i występuje z brzegów. Przy ul. Zawieprze, gdzie nie ma wałów, zalała łąki. Nie ma jeszcze potrzeby ewakuacji ludzi. Straż miejska i straż pożarna są w pogotowiu" - powiedział Jakubiec.

Czytaj też: Przekroczone stany alarmowe na rzekach

Wysoki poziom ma także Bug w Lubelskiem. Rzeka przekracza stan alarmowy w Strzyżowie, a w Dorohusku, Włodawie i Krzyczewie płynie powyżej stanów ostrzegawczych. Woda w Bugu podnosi się. Stan pogotowia przeciwpowodziowego obowiązuje od lutego tego roku w nadbużańskich miejscowościach powiatu włodawskiego.

Stan alarmowy przekracza jeszcze Krzna w Malowej Górze, a stan ostrzegawczy - Tyśmienica w Tchórzewie.

Wisła w Lubelskiem płynęła w środę poniżej stanów ostrzegawczych, jej poziom opadał.

Według rzecznika wojewody lubelskiego Kamila Smerdla wysoka woda nie stwarza obecnie bezpośredniego zagrożenia dla ludzi i mienia. "Nad Bugiem w gminie Hanna jest utrudniony dojazd do jednego gospodarstwa położonego na wzgórzu. Rozlewiska na nieużytkach łąkach i polach występują w gminach Dorohusk, Dubienka i Ruda Huta nad Bugiem oraz w powiecie krasnostawskim nad Wieprzem i w okolicach Kocka nad Wieprzem i Tyśmienicą" - dodał Smerdel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.