PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończył się marsz "Razem dla Niepodległej”

  • AT    11 listopada 2013 - 15:54
Zakończył się marsz "Razem dla Niepodległej”

Prezydent Bronisław Komorowski dziękował wszystkim, którzy przyjechali z całej Polski, nie tylko z Warszawy, aby uczestniczyć we wspólnym Marszu „Razem dla Niepodległej", aby być razem, aby poczuć, że jesteśmy wspólnotą.
- Pragnę z całego serca podziękować za udział w Marszu „Razem dla Niepodległej” - powiedział prezydent na zakończenie marszu przy pomniku Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.
 
Prezydent dziękował władzom państwowym: marszałek Sejmu, marszałkowi senatu, ministrom posłom, senatorom, a także żołnierzom - i generałom i szeregowcom, wszystkim, którzy służą Polsce w mundurach. Dziękował też rodzinie marszałka Piłsudskiego, że zechciała być przy Belwederze na zakończeniu Marszu. - To ma swój wymiar symboliczny, że w ten sposób podkreślamy ciągłość pracy polskich pokoleń na rzecz niepodległości, na rzecz pracy poprzez niepodległość – mówił.

Bronisław Komorowski serdecznie dziękował rodzicom i dziadkom, że przyprowadzili najmłodszych. - To najpiękniejszy i najskuteczniejszy sposób przekazywania tradycji rodzinnych, przekazywania tradycji narodowych, budowania wrażliwości patriotycznej, budowania poglądu na świat, na Polskę - zaznaczył.
 
Prezydent Bronisław Komorowski stanął na czele Marszu „Razem Dla Niepodległej”, który po godz. 13 wyruszył szlakiem pomników bohaterów narodowych. Marsz rozpoczął się tuż po zakończeniu głównych uroczystości z okazji Święta Niepodległości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Chełmianin N, 2013-11-11 13:01:01

    WOLNY! Człowiek wolny i niepodległy nikomu, nie zaszkodzi człowiekowi odmiennemu, odda szacunek jemu i żyje po swojemu. Z grupą społeczną cele ideowe realizuje i z nią wspólnie byt niepodległości buduje. Zaś typowa żądza narzucania odgórnego, nie jest chlubą,ani dumą narod...u wolnego.  rozwiń