Zakończył się marsz "Razem dla Niepodległej”

Prezydent Bronisław Komorowski dziękował wszystkim, którzy przyjechali z całej Polski, nie tylko z Warszawy, aby uczestniczyć we wspólnym Marszu „Razem dla Niepodległej", aby być razem, aby poczuć, że jesteśmy wspólnotą.
Zakończył się marsz "Razem dla Niepodległej”
- Pragnę z całego serca podziękować za udział w Marszu „Razem dla Niepodległej” - powiedział prezydent na zakończenie marszu przy pomniku Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.
 
Prezydent dziękował władzom państwowym: marszałek Sejmu, marszałkowi senatu, ministrom posłom, senatorom, a także żołnierzom - i generałom i szeregowcom, wszystkim, którzy służą Polsce w mundurach. Dziękował też rodzinie marszałka Piłsudskiego, że zechciała być przy Belwederze na zakończeniu Marszu. - To ma swój wymiar symboliczny, że w ten sposób podkreślamy ciągłość pracy polskich pokoleń na rzecz niepodległości, na rzecz pracy poprzez niepodległość – mówił.

Bronisław Komorowski serdecznie dziękował rodzicom i dziadkom, że przyprowadzili najmłodszych. - To najpiękniejszy i najskuteczniejszy sposób przekazywania tradycji rodzinnych, przekazywania tradycji narodowych, budowania wrażliwości patriotycznej, budowania poglądu na świat, na Polskę - zaznaczył.
 
Prezydent Bronisław Komorowski stanął na czele Marszu „Razem Dla Niepodległej”, który po godz. 13 wyruszył szlakiem pomników bohaterów narodowych. Marsz rozpoczął się tuż po zakończeniu głównych uroczystości z okazji Święta Niepodległości przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

WOLNY!
Człowiek wolny i niepodległy nikomu,
nie zaszkodzi człowiekowi odmiennemu,
odda szacunek jemu i żyje po swojemu.
Z grupą społeczną cele ideowe realizuje
i z nią wspólnie byt niepodległości buduje.
Zaś typowa żądza narzucania odgórn
...ego,
nie jest chlubą,ani dumą narodu wolnego.
rozwiń

Chełmianin N, 2013-11-11 13:01:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE