PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakopane. Miasto podpisało umowę z TVP na organizację sylwestra 2017 pod Giewontem

  • KDS    12 października 2017 - 16:08
Zakopane. Miasto podpisało umowę z TVP na organizację sylwestra 2017 pod Giewontem
Umowę na organizację Sylwestra 2017 pod Giewontem podpisano 2 czwartek (12.10) (fot.

W czwartek (12.10) burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski podpisali umowę dotyczącą wspólnej organizacji sylwestra 2017. Koncert z zimowej stolicy Polski będzie transmitować TVP2.
Telewizja Polska już po raz drugi zorganizuje szampańską imprezę sylwestrową pod Giewontem. Jak zapewniają samorządowcy, podobnie jak w ubiegłym roku na Równi Krupowej wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

- W ubiegłym roku to był najwspanialszy sylwester od wielu lat w Polsce. Zakopane się sprawdziło. Jeżeli setki tysięcy Polaków przyjeżdżają witać Nowy Rok, to jest to narodowe miejsce do odbycia sylwestra. Fantastyczne gwiazdy, fantastyczna publiczność. W tym roku powtórzymy ten sukces. Wchodzimy w bardzo ważny rok, w stulecie polskiej niepodległości, więc chciałbym, byśmy weszli w 2018 rok z przytupem – mówił podczas podpisywania umowy Jacek Kurski, prezes TVP.

O tym, że Zakopane jest najlepszym miejscem na wspólną zabawę sylwestrową, przekonany jest burmistrz Dorula. - Góry, Podhale kojarzą się z najlepszymi Świętami i sylwestrem. I tak zostanie w pamięci każdego, kto przyjeżdża w tym czasie do Zakopanego. A teraz jest jeszcze dodatkowy powód. Wszyscy Polacy są zadowoleni, że sylwestra 2017 możemy spędzić wspólnie. Górale słyną z gościnności i radości - zaznaczał Leszek Dorula.

Tegoroczny koncert sylwestrowy rozpocznie się 31 grudnia o godz. 19, a zakończy 1 stycznia 2018 o godz. 2.

W ubiegłym roku pod Giewontem razem z TVP2 bawiło się ponad 60 tys. osób. Jak informuje TVP, w sylwestrową noc padł też rekord oglądalności, kiedy w szczytowym momencie wspólny występ Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka obejrzało 5 mln widzów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.