PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakopane: Rada Miasta zajmie się projektem przywrócenia Nosala narciarzom

  • PAP    19 lutego 2017 - 10:52
Zakopane: Rada Miasta zajmie się projektem przywrócenia Nosala narciarzom
Jak wyjaśnił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, projekt uchwały zakłada możliwość stworzenia nowej trasy narciarskiej lub reaktywowania starej w poszerzonym zakresie. (Fot. Pixabay)

• Władze Zakopanego przygotowały projekt uchwały o planach zagospodarowania przestrzennego stoków Nosala.
• Dokument zakłada przywrócenie góry, na której odbywały się zawody narciarskie światowej rangi, narciarzom.
Uchwała ma być procedowana na najbliższej sesji Rady Zakopanego w czwartek.

Jak wyjaśnił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, projekt uchwały zakłada możliwość stworzenia nowej trasy narciarskiej lub reaktywowania starej w poszerzonym zakresie.

- Jeżeli Rada Miasta da mi zielone światło do działania na najbliższej sesji, to będziemy realizować ten plan i w międzyczasie inwestorzy będą przygotowywać swoje działania. Ze strony miasta będziemy z całym zaangażowaniem wspierać tą inwestycję i z pewnością przyjmiemy plan, aby przywrócić Nosal narciarzom - powiedział burmistrz Zakopanego.

Plan zakłada drobną wycinkę lasu na zboczach Nosala, ale do tego musi być zgoda na szczeblu ministerialnym, gdyż jest to część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- To inwestycja bardzo ważna dla Zakopanego. Mam nadzieję, że dojdziemy do wspólnego porozumienia - skomentował Dorula.

W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że miasto jest całorocznym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, w którym turystyka i sport, głównie narciarstwo wciąż się rozwijają i wymagają działań inwestycyjnych.

- Reaktywacja i poszerzenie terenów narciarskich na stoku Nosala może w istotny sposób wpłynąć na wzmocnienie i modernizację funkcji ośrodka narciarskiego oraz podniesienie rangi miasta, jako zimowej stolicy Polski - napisano w uzasadnieniu.

Z inicjatywą przywrócenia Nosala dla narciarzy wystąpiły w ubiegłym roku środowiska narciarzy, w tym olimpijczycy i mistrzowie Polski. List w tej sprawie trafił nawet do prezydenta Andrzeja Dudy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.