PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakopane, skoki narciarskie: Przebieg Pucharu Świata bez incydentów

  • PAP/AT    29 stycznia 2018 - 09:40
Zakopane, skoki narciarskie: Przebieg Pucharu Świata bez incydentów
Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Przebieg Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem - poza drobnymi incydentami - był bardzo spokojny. Zatrzymano cztery osoby, w tym jedną za odpalenie racy.
"Na samym stadionie pod Wielką Krokwią zatrzymaliśmy cztery osoby, w trybie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Najpoważniejsze wykroczenie to odpalenie racy na terenie trybun. To były sprawy incydentalne, biorąc pod uwagę bardzo dużą liczbę ludzi, która w tym czasie przebywała w Zakopanem" - ocenił rzecznik zakopiański policji Krzysztof Waksmundzki.

Odpalenie racy na terenie imprezy masowej jest traktowane jako przestępstwo, za które grozi kara grzywny lub nawet do 5 lat więzienia. W poniedziałek (29 stycznia) kibic, który odpalił racę na zawodach, stanie przed sądem.

Czytaj też: Ferie zimowe 2018: Gdzie wyjechać na zimowy wypoczynek?

Na trybunach Wielkiej Krokwi w sobotę (27 stycznia) i w niedzielę (28 stycznia) zasiadł komplet widzów, czyli ponad 23 tys. każdego dnia, a wokół Wielkiej Krokwi zgromadziło się około 2 tys. fanów skoków. Ponadto w centrum Zakopanego była zorganizowana strefa kibiców na 900 osób. Po zakończeniu zawodów znaczna część kibiców przemieszczała się na Krupówki, gdzie świętowanie trwało całą noc. Najbardziej huczna zabawa było w nocy z soboty na niedzielę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.