Zakopane, Suche, Witków: Jedna karta Skipass, by korzystać z czterech ośrodków narciarskich

• Cztery duże ośrodki narciarskie: Harenda i Polana Szymoszkowa w Zakopanem oraz Suche i Witów zostały połączone wspólnym skipassem.
• Narciarze będą mogli posługując się jedną kartą korzystać z tych ośrodków.
Zakopane, Suche, Witków: Jedna karta Skipass, by korzystać z czterech ośrodków narciarskich
Burmistrz Zakopanego planuje wraz z ościennymi gminami uruchomienie linii autobusowej, która za darmo woziłaby narciarzy pomiędzy ośrodkami narciarskimi (fot.fotolia)

Skipass na cztery ośrodki narciarskie będzie można zakupić przez stronę internetową www.goralskipass.com, bezpośrednio na stacjach narciarskich oraz w biletomacie, który stanie na Krupówkach.

"To historyczny chwila dla Podhala. To, co przez wiele lat wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Środowisko narciarskie połączyło się w Zakopanem. Warto jest współpracować razem, bo w tym jest przyszłość naszego regionu" – mówił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Burmistrz dodał, że wraz z ościennymi gminami planuje uruchomienie linii autobusowej, która za darmo woziłaby narciarzy pomiędzy ośrodkami działającymi w ramach wspólnego skipassu.

Czytaj też: Nowe ośrodki narciarskie i wyciągi w Polsce. Słowacy zmienią Szczyrk?

Aby wprowadzić wspólny skipass stacje musiały całkowicie wymienić dotychczasowe systemy obsługi klientów, czyli zakupić m.in. nowe bramki, kasy i serwerownie. Jak tłumaczy Roman Krupa, koordynator projektu Góral Skipass, są to najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie.

"Narciarz, przechodząc przez taką bramkę, nie będzie musiał wyjmować karty z kieszeni, bo czytnik sam sczyta dane z karty. Koszty wprowadzenia systemu dla jednego ośrodka wyniosły od 600 do 700 tys. zł.

Narciarze w ośrodkach narciarskich posiadających wspólny skipass będą mogli korzystać z pięciu kolei krzesełkowych, 14 wyciągów orczykowych i szusować na prawie 9 km tras, w tym na dwóch trasach z homologacją międzynarodowej organizacji narciarskiej FIS.

W przyszłości system Góral Skipass będzie można połączyć z kolejnymi stacjami narciarskimi na przykład położonymi w popularnej Białce Tatrzańskiej. Połączeniem jest też zainteresowany właściciel kolei linowej na Kasprowy Wierch – spółka Polskie Koleje Linowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE