PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakopane, Suche, Witków: Jedna karta Skipass, by korzystać z czterech ośrodków narciarskich

  • PAP/AT    27 września 2016 - 10:54
Zakopane, Suche, Witków: Jedna karta Skipass, by korzystać z czterech ośrodków narciarskich
Burmistrz Zakopanego planuje wraz z ościennymi gminami uruchomienie linii autobusowej, która za darmo woziłaby narciarzy pomiędzy ośrodkami narciarskimi (fot.fotolia)

• Cztery duże ośrodki narciarskie: Harenda i Polana Szymoszkowa w Zakopanem oraz Suche i Witów zostały połączone wspólnym skipassem.
• Narciarze będą mogli posługując się jedną kartą korzystać z tych ośrodków.
Skipass na cztery ośrodki narciarskie będzie można zakupić przez stronę internetową www.goralskipass.com, bezpośrednio na stacjach narciarskich oraz w biletomacie, który stanie na Krupówkach.

"To historyczny chwila dla Podhala. To, co przez wiele lat wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Środowisko narciarskie połączyło się w Zakopanem. Warto jest współpracować razem, bo w tym jest przyszłość naszego regionu" – mówił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Burmistrz dodał, że wraz z ościennymi gminami planuje uruchomienie linii autobusowej, która za darmo woziłaby narciarzy pomiędzy ośrodkami działającymi w ramach wspólnego skipassu.

Czytaj też: Nowe ośrodki narciarskie i wyciągi w Polsce. Słowacy zmienią Szczyrk?

Aby wprowadzić wspólny skipass stacje musiały całkowicie wymienić dotychczasowe systemy obsługi klientów, czyli zakupić m.in. nowe bramki, kasy i serwerownie. Jak tłumaczy Roman Krupa, koordynator projektu Góral Skipass, są to najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie.

"Narciarz, przechodząc przez taką bramkę, nie będzie musiał wyjmować karty z kieszeni, bo czytnik sam sczyta dane z karty. Koszty wprowadzenia systemu dla jednego ośrodka wyniosły od 600 do 700 tys. zł.

Narciarze w ośrodkach narciarskich posiadających wspólny skipass będą mogli korzystać z pięciu kolei krzesełkowych, 14 wyciągów orczykowych i szusować na prawie 9 km tras, w tym na dwóch trasach z homologacją międzynarodowej organizacji narciarskiej FIS.

W przyszłości system Góral Skipass będzie można połączyć z kolejnymi stacjami narciarskimi na przykład położonymi w popularnej Białce Tatrzańskiej. Połączeniem jest też zainteresowany właściciel kolei linowej na Kasprowy Wierch – spółka Polskie Koleje Linowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.