PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalana stacja metra. Uwaga na utrudnienia

  • PAP    14 sierpnia 2012 - 08:24

Od wtorku rano trwają prace nad oceną zniszczeń po wdarciu się wody na teren budowy II linii warszawskiego metra. W nocy z poniedziałku na wtorek podczas łączenia wschodniej i zachodniej części stacji budowniczy natrafili na ciek wodny. Ruch na Wisłostradzie i moście Świętokrzyskim został wstrzymany do odwołania.
 ZAKTUALIZOWANE. Powiśle utknęło w korku, ruchem kieruje policja.

Stacja Powiśle składa się z czterech kondygnacji i obok stacji Nowy Świat należy do najgłębszych konstrukcji II linii warszawskiego metra. Jest to wymóg techniczny związany z przebiegiem linii metra po Wisłą.

----------- WCZEŚNIEJSZA INFORMACJA------------------------

Jak powiedział rzecznik konsorcjum budującego metro Mateusz Witczyński, obecnie trwają pracę nad oceną zniszczeń i wpływu zalania na najbliższą infrastrukturę.

"Za wcześniej na ocenę zniszczeń i stwierdzenie, ile potrwają utrudnienia. Nasi technicy badają skutki zalania i pracują nad rozwiązaniem" - dodał Witczyński.

Ze względów bezpieczeństwa konieczne było wstrzymanie ruchu w tunelu Wisłostrady oraz na moście Świętokrzyskim. Rzecznik ZTM Igor Krajnow powiedział, że utrudnienia zarządzone są do odwołania.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy linii 185 zostały skierowane na trasę objazdową, przebiegającą ulicą Dobrą. Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Przystanki Pomnik Syreny, Sokola oraz Wybrzeże Szczecińskie zostały zawieszone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.