PARTNER PORTALU
  • BGK

Załoga i samorząd lokalny chcą kupić puławskie Azoty

  • Przegląd prasy/Parkiet    30 czerwca 2010 - 08:09
Załoga i samorząd lokalny chcą kupić puławskie Azoty

Załoga Puław chce pracowniczo-samorządowej prywatyzacji spółki. Ministerstwo Skarbu Państwa nie mówi: nie. 1 lipca zaczyna rozmowy ze związkowcami.




Wszystkie związki zawodowe w Puławach stworzyły porozumienie na rzecz obywatelskiej prywatyzacji spółki. Chcą odkupić od Skarbu Państwa większościowy pakiet akcji przedsiębiorstwa. Zamierzają powołać w celu odkupienia akcji zakładów spółkę pracowniczo-samorządową. Być może udziały w takiej firmie mógłby mieć również menedżment zakładów – informuje „Parkiet”.

Starosta puławski Sławomir Kamiński generalnie uważa, że prywatyzacja Puław nie jest potrzebna, ale jeśli już mają być sprzedane, to lepiej, żeby kupiły je załoga i samorządy. Rada miasta ma się zająć sprawą na którejś z najbliższych sesji.

Związkowcy zapewniają, że załoga jest gotowa zapłacić taką cenę, jaka byłaby wymagana. Pracownicy Puław chcą, resort skarbu umożliwił im uczestnictwo w prywatyzacji zakładu.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz, który odpowiada m.in. za sektor chemii ma 1 lipca odwiedzić Puławy i porozmawiać z przedstawicielami załogi o ewentualnej obywatelskiej prywatyzacji spółki – podaje „Parkiet”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.