PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamek Cieszyn wciąż czeka na zgłoszenia do konkursu "Śląska Rzecz"

  • PAP/AH    15 marca 2018 - 15:12
Zamek Cieszyn wciąż czeka na zgłoszenia do konkursu "Śląska Rzecz"
To już 13. edycja konkursu "Śląska Rzecz". Fot. Zamek Cieszyn

Dobrze zaprojektowane produkty, usługi i grafikę użytkową można zgłaszać do 13. edycji konkursu "Śląska Rzecz", organizowanego przez Zamek Cieszyn. Liczy się innowacyjność, funkcjonalność i estetyka projektów.
  • "Śląska Rzecz" to jedyny w Polsce regionalny konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe.
  • Do udziału w konkursie zgłaszają się firmy, projektanci, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń ustalono pierwotnie na 8 lutego - 16 marca, przesunięto go jednak  do 19 marca ze względu na duże zainteresowanie.

- Mieliśmy wiele próśb od uczestników o przedłużenie terminu i przychyliliśmy się do nich, mając świadomość, że przygotowanie dokumentacji wymaga sporo pracy, w dodatku same projekty muszą zostać do nas fizycznie dostarczone" - powiedziała w czwartek (15.03) Agnieszka Szczepanik z Zamku Cieszyn.

- Cieszy nas różnorodność zgłaszanych projektów oraz to, że poza doświadczonymi firmami zgłaszają się także osoby poczatkujące w branży związanej z dizajnem. To, co jest dla nas niezwykle istotne w promowaniu laureatów to zwrócenie uwagi, że dizajn to nie tylko modne meble czy innowacyjne usługi, to przede wszystkim jakość - podkreśliła dyrektor Zamku Cieszyn Ewa Gołębiowska.

- "Śląska Rzecz" to już bardzo rozpoznawalna marka. Widzimy, że coraz bardziej doceniana jest ta niekonwencjonalna forma promocji regionu - dodała.

Poza jakością wykonania jury pod przewodnictwem prof. Czesławy Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie będzie oceniać funkcjonalność i ergonomię, innowacyjność rozwiązań, jakość i użytych materiałów, uwzględnienie potrzeb użytkowników, proces projektowy oraz estetykę. Nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w trzech kategoriach: produkt, usługa i grafika użytkowa. Zgłaszane projekty muszą być wdrożone w 2017 roku w województwie śląskim lub opolskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

W ubiegłym roku za najlepsze projekty uznano: identyfikację graficzną OFF Festivalu, kolekcję odzieży puchowej oraz aplikację, która pomaga znaleźć wolne miejsce do parkowania w centrum miasta. W sumie w dwunastu poprzednich edycjach konkursowych udział wzięło 475 firm i instytucji, które zgłosiły 608 projektów. Wśród nich były m.in. meble, lampy, ceramika, odzież specjalistyczna, sprzęt medyczny, sprzęt sportowy, wózki i foteliki dziecięce, żywność, sprzęt pomiarowy, ciężkie maszyny. Zgłaszano też książki, karty do gry, gry planszowe, etykiety i opakowania, strony internetowe oraz identyfikacje wizualne.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 maja 2018 r. w Zamku Cieszyn. Zwycięskie i nominowane projekty nominowane będzie można później oglądać na pokonkursowych wystawach.

Zamek Cieszyn to samorządowa instytucja kultury, prowadzoną przez dwóch organizatorów - miasto Cieszyn i województwo śląskie. Do 2011 r. nosiła nazwę Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.