Zamek w Sulechowie odzyskał blask

W Sulechowie zakończyła się renowacja i adaptacja na potrzeby placówki kultury tamtejszego zamku. Inwestycja pochłonęła ponad 5 mln zł, z czego połowa to pieniądze z UE. Resztę wyłożyła gmina.
Zamek w Sulechowie odzyskał blask

Zamek to kolejny odnowiony zabytek wykorzystywany przez Sulechowski Dom Kultury. W 2007 r. zakończono remont budynków dawnego zboru kalwińskiego, które sąsiadują z zamkiem.

Uroczyste otwarcie zamku nastąpi 25 marca.

Prace na zamku rozpoczęły się w 2009 r. Zadanie objęło pełną renowację, adaptację i przebudowę zabytkowego obiektu zamkowego będącego własnością Miasta i Gminy Sulechów. Przeprowadzono prace wewnątrz obiektu, rekonstrukcje w zamku i wieży. W ramach inwestycji wymieniono instalacje i wykonano nową elewację. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zagospodarowano okoliczny teren.

Zamek będzie zarządzany przez Sulechowski Dom Kultury, który planuje wykorzystać go m.in. do prowadzenia klubu tanecznego i dyskusyjnego, pracowni plastycznej i komputerowej oraz kafejki internetowej. W obiekcie przewidziano miejsce do rekreacji ze stołami bilardowymi i inne atrakcje dla mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

to cieszy, że zamek odzyskał - dzieki staraniom ludzi - swoj dawny blask a nie straszy tak jak niektóre...

Hymnol, 2011-03-23 10:45:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE