PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamiast muzeów wolą rozrywkę

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    8 czerwca 2012 - 06:31
Zamiast muzeów wolą rozrywkę

Zmalała liczba samorządowych muzeów, ale przybyło domów kultury – wynika z przedstawionej przez ministerstwo kultury listy najważniejszych placówek samorządowych.
Ministerstwo kultury przedstawiło do konsultacji społecznych projekt nowelizacji rozporządzenia zawierającego listę samorządowych instytucji kultury, w których wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora następuje w drodze konkursu z udziałem przedstawiciela ministerstwa – podaje „Rzeczpospolita”.

Z listy wynika, że samorządy prowadzą coraz mniej instytucji wysokiej kultury. Przybyło samorządowych domów kultury oraz centrów kultury i sztuki, ale zmniejszyła się liczba innych placówek, jak: teatry dramatyczne i galerie.

Najbardziej zmniejszyła się liczba muzeów, bo prawie o jedną trzecią – informuje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Hello!, 2012-06-08 10:44:41

    no jak się samorządowe pieniądze wydaje na muzea i to nie polskie to tak jest, a potem się tłumaczy, że ludzie nie chcą teatrów ani galerii, w Stolicy za pieniądze podatników buduje się Muzeum Historii Żydów Polskich - już prace na ukończeniu,Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz- Waltz przekaz...ała Żydom na budowę tego muzeum ponad 400 milionów złotych z kasy miasta - czyli z podatków Warszawiaków,zabrano też studentom Dom Studencki na hotel dla Żydów, którzy będą odwiedzać swoje muzeum. Jakim prawem mieszkańcy Warszawy mają im budować muzeum, za własne pieniądze a po drugie co to za nazwa muzeum, jakieś pomylenie pojęć 1) powinni sobie sami za własne pieniądze zbudować, jeśli pozwolenie na budowę i teren wydzierżawią lub kupią a p 2) to muzeum powinno mieć nazwę "Muzeum Historii Żydów w Polsce" a nie "Muzeum Żydów Polskich " Przecież nie są Polakami tak jak i inne mniejszości narodowe : Ukraińcy, Rosjanie, Łemkowie,Romowie itd...Czy innym mniejszościom narodowym budujemy za własne pieniądze muzea ośrodki kultury? Podobno teraz Żydzi chcą budować nowy teatr żydowski - ciekawe czy Pani H. G-W znów za nasze pieniądze będzie próbowała zrobić im prezent - trzeba baczniej się przyglądać poczynaniom radnych PO podejmujących tak haniebne uchwały  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: